2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēkā skatāma Gulbenes puses mākslinieces Daigas Kalinkas gleznu izstāde

No 2. novembra Smiltenes novada bibliotēkā, Baznīcas laukumā 13, periodikas lasītavas telpā apmeklētājiem piedāvājam Gulbenes puses mākslinieces Daigas Kalinkas gleznu izstādi “Ar dvēseli puķēs”.
Mēs pakāpeniski ieplūstam laikā, kas iekrāsojas tumšākos toņos, tuvojas koku kailuma brīdis un aukstums, bet, ienākot Smiltenes bibliotēkā, ikviens var atgriezties vasarā, kad daba šķiežas ar sulīgām un košām krāsām, zied puķes un virmo tveice. Par šo lielisko mirkli parūpējusies Gulbenes puses māksliniece un dzejniece Daiga Kalinka, izstādei atlasot gleznas, kur pretim raugās puķes un kopā ar tām uzzied cilvēku dvēseles.
Par sevi māksliniece un dzejniece Daiga Kalinka stāsta: “Dzīvoju un radu krāsās, vārdos, darbos. Mani iedvesmo cilvēki, notikumi, daba. Rakstu dzeju, gleznoju uz zīda un jebkura cita materiāla. Šoreiz mana dvēsele izzied puķēs, sazied gleznās.”
Daiga Kalinka ir Gulbenes puses māksliniece, dzīvo Stāķos un strādā Gulbenē par logopēdi. Glezno un raksta dzeju jau no jaunības, iznākušas trīs dzejas grāmatas: “Sev un Tev” ar zīda gleznojumu fragmentiem, ” Manā dārzā līst mīlestības lietus” ar eļļas gleznu reprodukcijām un ” es esmu cita” ar rokraksta un domu skrējiena vizualizāciju.
Daigas Kalinkas radītā dzeja un mākslas darbi silda un iedvesmo:
“Es biju tai vietā,
Kur putni plivina spārnus.
Paceļas no ligzdas
Un debesīs augstu dodas.
Es biju tai vietā,
Kur tauriņi šķiļas
Un kopā ar dvēseli
Ziedošā vārdu pļavā
Silts lidojums sākas.
Es biju tai vietā,
Kur sirdī, gluži nemanot,
Iesētās mīļuma sēklas
Arī rudenī un pelēkā dienā
Izaug un izplaukst viskošākajās krāsās.”
Nāciet un sildieties mākslinieces radītajās krāsās un gleznās, iekrāsojiet košu savu rudeni! Mēs jūs gaidām Smiltenē, Baznīcas laukumā 13 bibliotēkas darba laikā.
Uz tikšanos!
Ikviens tiek laipni aicināts un ir gaidīts Smiltenes bibliotēkā!

 

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Zirne,
Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre
Tālrunis: 64773030, 26449145
E-pasts: [email protected]