2024. gada 21. febr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēkā skatāma mākslinieces Alises Prāmnieces personālizstāde

Smiltenes bibliotēkā, Baznīcas laukumā 13, no 6. februāra līdz 31. martam apskatāma mākslinieces Alises Prāmnieces personālizstāde “Uzziedi”.

Alise par sevi saka: “Kopš sevi atceros uz jautājumu, par ko vēlos kļūt, esmu atbildējusi – kad izaugšu, būšu māksliniece. 2010. gadā pabeidzu Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolu. Gribējās tā uzreiz braukt tālāk ar mākslas ekspresi, bet dzīve piedāvāja izkāpt, apstāties uz mirkli un ieraudzīt to, kas caur ātrvilciena logu bija saplūdis garās skrienošās līnijās. Šķiet, ka esmu izaugusi, jo šodien sevi saucu par gleznotāju. Taču savu mākslas ceļojumu joprojām turpinu. Tik ne vairs ar ātrvilcienu. Piestājos un arvien vairāk mācos saskatīt to skaistumu it visur. Esmu sieva, trīs bērnu mamma. Un tieši ģimene ir tā, kas palīdz man paplašināt apvāršņus. Pateicoties viņiem, varu gleznot ainavas, dzīvniekus, sportu, automašīnas, ziedus… īsāk sakot, sajust skaistumu it visā. Taču tā pavisam noteikti nav sakritība, ka mana pirmā personālizstāde ir “Uzziedi”. Jo tieši dažādie ziedi, kas katrs savu skaistumu atklāj savā laikā vislabāk raksturo manu mākslas ceļu, kas šobrīd ir pilns ar pumpuriem, bet daži jau ir eksplodējuši un priecē ar savu krāšņumu.”

Informāciju sagatavoja:
Liene Krūmiņa,
Smiltenes novada bibliotēkas vadītājas vietniece metodiskajā darbā