2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēkā skatāma un sasmaržojama vaska sveču maģija

Smiltenes bibliotēkā Baznīcas laukumā 13 no 8.janvāra līdz 23. februārim baudāma vaska sveču izstāde “Nospiedums vaskā”, kurā aplūkojamas un sasmaržojamas Anitas Plakanes radītās vaska sveces.
Anita Plakane ir drustēniete. Kopā ar ģimeni saimnieko zemnieku saimniecībā “Norēni” un jau daudzus gadus nodarbojas ar biškopību. Ar bišu kopšanu darbojas viņas vīrs, bet Anitas sirdsdarbs un hobijs ir vaska sveču liešana.
Anita stāsta: “Visu mūžu esmu strādājusi par apdrošināšanas aģenti un apdrošināšanas brokeri. Tas ir darbs ar cilvēkiem. Sākumā sveču liešanu apvienoju ar šo darbu, bet, kad aizgāju pensijā, bija vairāk laika sveču liešanai, un šī nodarbe iepatikās arvien vairāk. Man vienmēr ir patikusi komunikācija ar cilvēkiem. Arī tagad, kad kāds atbrauc uz mājām pēc medus, bišu maizes vai vaska svecēm, es ar prieku aprunājos ar katru klientu, uzzinu, kas notiek apkārt. Tā ir tāda pozitīva enerģijas apmaiņa.”
Anita Plakane rada savas sveces no tīra vaska, tās ir koši dzeltenas un dažādās formās- pūcīte, čiekuriņš, rūķu namiņš. Lielākās sveces rotā maģiskie nospiedumi- latviešu spēka zīmes.
Februāris ir sveču mēnesis. Ārā joprojām salst, puteņo un saldē ziemeļa bargā elpa. Šādā laikā tā vien gribas sildīties sveču siltumā, ietīties sildošā vaska smaržā un lūkoties koši dzeltenā vaska saulītē. Nāciet uz bibliotēku un baudiet Anitas Plakanes vaska sveču burvību un maģiskumu, lai spēks izbrist cauri ziemai, salam un puteņiem! Vaska sveču izstāde “Nospiedums vaskā” skatāma bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļā Baznīcas laukumā 13 bibliotēkas darba laikā. Uz tikšanos!
Ikviens tiek laipni aicināts un ir gaidīts Smiltenes bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Zirne,
Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre
Tālrunis: 64773030, 26449145
E-pasts: [email protected]