2023. gada 22. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēkā skatāmas Gaujienas mūzikas un mākslas skolas absolventu gleznas

Smiltenes bibliotēkas apmeklētājiem no 18.jūlija tiek piedāvāta iespēja aplūkot  Gaujienas mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas 2023.gada četru absolventu gleznas. Viena no gleznām tapusi kā diplomdarbs, pārējās – kā noslēguma darbi gleznošanā.

Par Gaujienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbiem stāsta skolotāja Dace Lazdiņa: “Egija Auziņa savā diplomdarbā “Līgo” ir attēlojusi meiteni, kura Līgo vakarā ir iegrimusi ziedu pļavā un nesteidzīgi plūc visdažādākos ziedus. Dekoratīvais, stilizētais  gleznojums ar meiteni centrā un mierpilnu ainavu fonā vienojas bagātīgā dziesmā, kura vēl kādu laiku paliks atmiņā ikvienam  gleznas aplūkotājam.

 Esteres Bambules glezna “Laiks, kad vārpas šūpojas laukos” rosina ieelpot rudens ainavu laukos, turpretī Lauras Vadones gleznā  “Ziemā, ejot gar upi” iespējams sajust ziemas salto un daudzkrāsaino vakara pieskārienu. Agnetes Esmeraldas Lauces “Lauku ainavā” atpazīstama tipiska Latvijas ainava vasarā. Ieskatoties visās trijās ainavās, var sajust mūziku. Tas nav nejauši. Meitenes gleznojot klausījās Jāzepa Vītola kantāti  “Latvju lauku serenāde”. Pedagoģes Vizbulītes Jaukules vadībā audzēknes gleznoja dekoratīvu ainavu, kompozīcijā iekļaujot latvju rakstu elementu joslu.”

“Mākslas skolas uzdevums ir ne tikai dot zināšanas, bet sagatavot audzēkņus praktiskais darbībai – izcelt viņu talantus, spējas un prasmes, kopīgi priecāties par pozitīvajiem rezultātiem,” piebilst skolotāja Dace Lazdiņa.

 Aicinām ikvienu aplūkot gleznas, nesteidzīgi ielūkoties meiteņu uzburtajā krāsu pasaulē, izstāde Smiltenes bibliotēkas periodikas lasītavā  apskatāma līdz 30. septembrim.

 Līdz 31.augustam pie mums vēl var baudīt arī Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu tekstildarbu izstādi “Noslēpumainā zemūdens valstība”. Nāciet un ienirstiet Mākslas skolas audzēkņu uzburtajā zemūdens pasaulē, kamēr vēl vasara!

Smiltenes bibliotēka šogad dzīvo simtgades zīmē, tāpēc aicinām arī uz 100 gadu jubilejai veltītu  izstādi “Un vairāk nekā gadusimtu garu, No tās uz ļaudīm gaismas stari skrien…”

Svinam kopā! Gaidām ikvienu Smiltenes bibliotēkā!

Telefons informācijai: 64773030, 26449145

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Zirne,
Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre
E-pasts: [email protected]