2024. gada 18. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru sauks “Īve”

Smiltenes novada pašvaldības domes Sociālo un veselības jautājumu pastāvīgā komitejas sēdē, 2024. gada 12. martā, deputāti apstiprināja Smiltenes daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra nosaukumu (turpmāk – centrs). Tam dots nosaukums “Īve”.

Īve, atsaucoties uz Latvijas dabas sugu enciklopēdijā pieejamo informāciju, ir neliela auguma koks vai biežāk – krūms. Tam ir tumšzaļš, mīksts platu skuju vainags un ogas, kas nogatavojoties kļūst tumši sarkanas. Augs ir ierakstīts Baltijas jūras reģiona Sarkanajā un Latvijas Sarkanajā grāmatā, 1. kategorijā. Indīgs augs, bet tas tiek izmantos ārstniecībā dažādu, arī īpaši smagu, saslimšanu novēršanai.  

Īve izceļas ar lokanību, sīkstumu un izturību. Nosaukums simbolizēs arī centra klientu spēcīgo garu, spēju nepadoties grūtību priekšā un pielāgoties apstākļiem, un veidot sevi par neatkarīgām un prasmīgām personībām. Īves ārstnieciskā daba simbolizēs centra funkcijas – fizisko un garīgo dziedināšanu, kas būtiska tā klientu dzīves kvalitātes un sociālās iekļaušanās uzlabošanai.

“Smiltenes novadā vairākās vietās izveidoti sociālie pakalpojumi, tāpēc, lai atšķirtu vienu no otra un padarītu to atpazīstamu visiem klientiem, viesiem un vietējiem iedzīvotājiem, mēs vēlējāmies dot centram īsu un kodolīgu nosaukumu. To turpmāk lietosim ikdienā, atvieglojot un iedzīvinot centra unikālo identitāti, nodrošinot atpazīstamību starp līdzīgiem pakalpojumu centriem, padarot to svarīgu vietējiem iedzīvotājiem un veidojot pozitīvu piesaisti tā klientiem,” nosaukuma izvēli pamato Smiltenes novada Sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa.

Centra nosaukuma izvēle noritēja divās kārtās, no kurām otrajā Smiltenes novada Sociālā dienesta darba grupa, analizējot jau reģistrētos nosaukumus, iedzīvotāju iesniegtās idejas un komentārus, kā arī, ņemot vērā centra funkcijas, ģeogrāfisko atrašanās vietu un vēlamos vēstījumus, izvirzīja 3 variantus iedzīvotāju balsojumam. No piedāvātajiem variantiem – “Īve”, “Lazdas” un “Pumpuri” -, iedzīvotāji, balsojot sociālo mediju platformā Facebook, par piemērotāko atzina pirmo.

 

Sagatavoja:

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas un mārketinga speciāliste