2023. gada 22. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes Kultūras centra jauniešu deju kolektīvs „Buki” jaunos tērpos

Smiltenes Kultūras centra jauniešu deju kolektīvs „Buki” jaunajos tērpos izdejo XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku deju lieluzvedumu “Mūžīgais dzinējs”.

2023. gada pavasarī biedrība „Buki – Buciņi” sāka realizēt projektu Nr. 23-09-AL10-A019.2204-000004 „Tautas tērpu iegāde JDK „Buki”. Projekta īstenošana kļuva iespējama pateicoties Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atklātā projektu iesniegumu konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”, rīcības plānā iekļautās rīcības 2.4. “Tērpu iegāde amatierkolektīviem un sporta kolektīviem” piešķirtajam finansējumam caur vietējās rīcības grupu (VRG) biedrību „Abulas lauku partnerība”.

Projekta ietvaros tika iegādāti 14 tautas tērpu komplekti jauniešu sastāva puišiem (bikses, veste), 14 tautiskie krekli no balta auduma jauniešu sastāva puišiem, 14 tautiskie krekli no balta auduma jauniešu sastāva meitām un divi pēc Abrenes tautas tērpa meta izgatavoti skatuves tērpa komplekti (austi brunči, ņieburs) jauniešu sastāva solo dejotājām. Šajos tautas tērpos jau nodejota repertuāra pārbaudes skate, kas norisinājās š.g. 6. maijā Smiltenes KC, kā arī ģimenes dienai veltītais “Buku – Buciņu pavasara koncerts”. JDK “Buki” puišu sastāvs ar jaunajiem tērpiem devās arī XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku gājienā. Un, protams, šī gada pašā vērienīgākajā deju notikumā – lieluzvedumā “Mūžīgais dzinējs” JDK “Buki” ar lielu degsmi dejoja savos jaunajos tautas tērpos.

Kopējās projekta izmaksas ir EUR 4996.68. No tām ELFLA publiskais finansējums – EUR 4497.02, Smiltenes novada pašvaldības līdzfinansējums – EUR 499.66. Tautas tērpus izgatavoja iepirkuma procedūras uzvarētāja IK „IVETA PURMALE”. JDK „Buki” dejotāji un viņu vadītāja Ieva Atare ir ļoti priecīgi, ka izdevies realizēt šo projektu: „Dejotprieks vairojas, jo varam dejot jaunos, skaistos un kvalitatīvos tērpos!” BDR „Buki – Buciņi” izsaka pateicību par atbalstu projekta īstenošanā Smiltenes novada pašvaldībai un Ziemeļvidzemes reģionālajai lauksaimniecības pārvaldei.

 

Projekta vadītāja Ieva Atare

Fotogrāfs: Mareks Galinovskis