2022. gada 20. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Sirdī un domās kopā ar Ukrainu”

No 9.maija līdz 31.maijam bibliotēkas logos būs apskatāma Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Sirdī un domās kopā ar Ukrainu”. Smiltenes novada bērni un jaunieši, iepazīstot  ukraiņu tautas tradīcijas, ornamentus, simbolus, savu emocionālo atbalstu Ukrainas tautai pauž ar saviem zīmējumiem, savas labās domas, emocijas un attieksmi attēlojot savos darbos. Smiltenes Mākslas skolas pedagoģe Aisma Valtera stāsta: “Smiltenes Mākslas skolas audzēkņi un pedagogi nemitīgi pārrunā šī netaisnīgā kara norisi, jūt līdzi un pārdzīvo par katru nežēlastību, ar ko Ukrainas cilvēkiem jāsaskaras karā par savas valsts, savas zemes un etniskās identitātes saglabāšanu. Uzskatām, ka katra tauta bagātina un krāšņo pasaules kultūras mantojumu. Iestājamies par mieru un cilvēciskām vērtībām. Vēlamies uzsvērt katras ģimenes, dzimtas nozīmīgumu tradīciju saglabāšanā. Ticam un ceram, ka visi, kas, bēgot no kara šausmām, nonāk svešās zemēs, līdz sirds dziļumiem izjūt piederību savai dzimtenei un ka arī svešumā turpinās kopt savas tautas ieražas un izrādīt savu labestīgo, darbīgo un dzirkstošo Ukrainas cilvēku dabu. Tādēļ aicinājām  audzēkņus radīt darbus, kas Ukrainas ļaudīs vairotu patriotismu, spēku un atbalsta sajūtu, bet mūsu pašu cilvēkiem liktu aizdomāties par patiesajām dzīves vērtībām. Tās ikvienam no mums paliek nemainīgas –  ģimene, māja – mūsu tauta, mūsu zeme”.