2024. gada 2. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada bibliotēka pārcelsies uz jaunām pagaidu telpām

2024. gada martā Smiltenes novada bibliotēka pārcelsies uz jaunām pagaidu telpām – Smiltenes vidusskolas dienesta viesnīcu, Dakteru ielā 27. Šāds lēmums pieņemts, jo līdzšinējo telpu Baznīcas ielā 13 īpašnieks uzteicis nomas līgumu ar šī gada 31. martu.

Pašvaldība ir lēmusi Smiltenes novada bibliotēku (turpmāk – bibliotēku) pārcelt uz pagaidu mītni – Smiltenes vidusskolas dienesta viesnīcas 1. stāva atpūtas un mācību telpu. Tur pieejama atsevišķa ieeja, nodrošinot apmeklētāju un kopmītņu iemītnieku plūsmas nodalīšanu, tomēr telpas arvien būs pieejamas internātā dzīvojošajiem.

Kopmītnes Dakteru ielā 27 uzbūvētas projekta Nr. 8.1.2.0/17/I/034 “Mācību vides uzlabošana Smiltenes vidusskolā” ietvaros, darbi pabeigti 2020. gada sākumā. Bibliotēkas pagaidu izvietošana tās pirmajā stāvā esošajā koptelpās kopumā neietekmē projekta mērķus, sasniegtie rezultāti netiek apdraudēti un tiek saglabāti pēcuzraudzības periodā.

No šī gada 8. līdz 20. februārim (ieskaitot) bibliotēka apmeklētājiem gan ir slēgta kārtējas krājuma inventarizācijas dēļ. Tā ir plānota inventarizācija, kas bibliotēkām veicama ik pēc 8 gadiem. Durvis apmeklētājiem bibliotēka vērs 21. februārī. Savukārt sestdien, 24. februārī, pulksten 11.00 ikviens ir mīļi aicināts uz klātienes tikšanos ar rakstnieci Zani Nuts. Tā notiks bibliotēkas šī brīža telpās Baznīcas ielā 13.

Ar 11. martu bibliotēkas darbinieki uzsāks pārvākšanos, tāpēc tā būs slēgta. Jaunajās telpās Dakteru ielā 27 bibliotēka darbu provizoriski varētu uzsākt ar aprīļa vidu vai otro pusi. Aicinām sekot informācijai Smiltenes novada pašvaldības un bibliotēkas informācijas kanālos!

Ievērībai – bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa darbu turpina ierastā režīmā esošajās telpās, Gaujas ielā 1, Smiltenē, 2. stāvā. Kamēr norit bibliotēkas pārcelšana uz pagaidu telpām, tieši tur iespējams saņemt maksas pakalpojumus, kā drukāšana, skenēšana, laminēšana un citi, izlasīt jaunākos periodikas izdevumus, saņemt nepieciešamās konsultācijas.

Bibliotēkas vadītāja Inta Mežule informē – ja kāds novadnieks kādu iemeslu dēļ nevarēs klātienē apmeklēt bibliotēku tās jaunajā pagaidu apmešanās vietā, atgādinām, ka ir iespējams pieteikt bibliotēkas pakalpojumus dzīvesvietā. To var izdarīt, aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama šeit,  un nogādājot to bibliotēkas darbiniekiem. Pieteikumā iespējams norādīt arī pilnvaroto personu, kas tiesīga izņemt vai apmainīt grāmatas vai saņemt citus pakalpojumus.

Smiltenes bibliotēka 2023. gadā svinēja 100. nepārtrauktas darbības gadadienu. Baznīcas laukumā 13 bibliotēka atrodas kopš 1970. gada, tas ir, nu jau 54 gadus. Telpas ir sliktā tehniskā stāvoklī, un viens no bibliotēkas darbinieku kvēlākajiem sapņiem ir savas, labiekārtotas, modernas, krājuma glabāšanai un iestādes funkciju realizācijai atbilstošas telpas. Tādas bibliotēkai paredzētas topošajā Viedrades kvartālā Pils ielā 9, Smiltenē. Kamēr projekts ir tapšanas stadijā, bibliotēka pagaidu mājvietu radīs Smiltenes vidusskolas dienesta viesnīcas telpās.

 

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas un mārketinga speciāliste