2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada čempionātā sievietēm volejbolā 6:6 trešā kārta

20. janvārī Smiltenē notika novada sieviešu volejbola čempionāta 2024 3. kārta. Sešas sieviešu volejbola komandas ar 40 spēlētājām Smiltenē turpināja cīņu par 2024. gada novada čempionāta godalgām.

Komandas izspēlēja apli,  spēlējot katrai ar katru līdz divu setu uzvarai un setu spēlējot līdz 15 punktiem.   Pēc četru stundu cīņām uz diviem laukumiem noskaidrojās otrās kārtas uzvarētāja komanda. Komandai “Lēdijas” bija ieradies prāvs atbalstītāju pulciņš, kas ar bagātīgu emociju izpausmi atbalstīja savas favorītes.

Izloze lēma komandām gandrīz tādus pašus kārtas numurus kā otrajā kārtā. Vienīgi “Lēdijas” un “Blice” samainījās ar kārtas skaitļiem turnīra tabulā.

Kārtas pirmās spēles notika bez pārsteigumiem. “Blice” pārspēja “Apes pamatskolu” 15:7 un 15:3, un “Smiltenes BJSS” “Grundzāles pamatskolu” ar 15:5 un 15:8.

Spēlē starp pirmo spēļu neveiksminiecēm, Grundzāles un Apes pamatskolām, uzvaru svinēja “Grundzāles pamatskolas” meitenes 15:8 un 15:9.

Spēlē starp “Grundzāli” un “Lēdijām” tāpat kā otrajā kārtā uzvara “Grundzāles” volejbolistēm 15:5 un 15:11.

Nākošajā spēlē “Blicei”, kas šoreiz bija ieradusies gandrīz optimālajā sastāvā, izdevās revanšēties par zaudējumu “Grundzālei” iepriekšējā kārtā. Šoreiz uzvara 15:4 un 15:10. Sīvāka cīņa bija starp “Smiltenes BJSS” un “Lēdijām”, kur uzvara BJSS sportistēm 15:11 un 16:14. Arī spēlē “Lēdijām”  “Blice” katrā setā neļāva gūt vairāk kā 10 punktus.

Tad pienāca kārta “Blices” spēlei ar “Smiltenes BJSS”, kur pirmajā setā uzvara “Blicei” 15:9.  Arī otra seta scenārijs sākumā līdzīgs.  Tomēr seta galotnē, kad likās, ka “Blice” svinēs vieglu uzvaru,  “Smiltenes BJSS” meitenes tā nedomāja un, izcīnot vairākus punktus pēc kārtas, izlīdzināja rezultātu 13:13. Tālāk jau spēle notika mainīgām sekmēm, līdz “Smiltenes BJSS” uzvarai 18:16. Trešajā setā uzvara BJSS komandai 15:12. Dienas pēdējā spēlē “Smiltenes BJSS” neļāva pārāk izpausties “Grundzāles” spēlētājām 15:7 un 15:11.

Vietu secība 3. kārtā:

  1. “Smiltenes BJSS” (Laine Osma, Justīne Kalniņa, Sanija Strauja, Megija Dzene,  Eimija Muižniece, Katrīna Rozīte);
  2. “Blice” (Baiba Veļika, Elza Gruzdiņa, Liene Krūmiņa, Una Kalnīte, Evija Cirša, Zanda Beitika, Laura Rubene);
  3. “Grundzāle” (Dace Kalniņa, Līna Lapiņa, Klaudija Rēpele, Megija Ķestere, Katrīna Strazdiņa, Ance Kukaine);
  4. “Lēdijas” (Līga Osma, Guntra Cera, Arta Klapare, Zane Cīrule, Ieva Palma, Annija Ozola, Marta Deņisova);
  5. “Grundzāles pamatskola” (Monta Melne, Kristīne Vilemsone, Kitija Abula, Daniela Gaismiņa, Elīna Bačka, Alise Peneze, Estere Zeibote);
  6. “Apes pamatskola” (Laura Kalekaure, Laura Bērziņa, Laura Kranāte, Ance Ābolkalne, Enija Muceniece, Keita Kamberkalne, Beāte Jasinska).

Kopvērtējums pēc trešās kārta (vērtētas divas labākās kārtas katrai komandai):

  1.      kārta 2.      kārta 3.      kārta Punkti Vieta
“Smiltenes BJSS” 2 1 1 2 1
“Blice” 3 3 2 5 2
“Grundzāle” 5 2 3 5 3
“Lēdijas” 4 4 4 8 4
“Grundzāles pamatskola” 7 5 5 10 5
“Apes pamatskola” 6 6 6 12 6
“Sestais temps” 1 nepiedalījās nepiedalījās -1. kārta ——

Informāciju sagatavoja: Māris Stabiņš, sacensību galvenais tiesnesis

Foto: Zanda Stabiņa