2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novadā dzīvojošie Ukraiņu bērni un jaunieši iepazīst Latvijas kultūru, tadīcijas un valodu

2023. gada 26. oktobrī Smiltenes novadā dzīvojošie ukraiņu bērni un jaunieši devās mācību ekskursijā uz Maizes māju ,,Krūmiņi” Cēsu novadā un piedalījās izglītojošā programmā “No grauda līdz maizei!”, lai plašāk izzinātu vietējo kultūru un tradīcijas. Iegūtas jaunas zināšanas un daudz pozitīvu emociju.

Maizes mājas saimnieki piedāvāja ukraiņiem kļūt par pīrāgu gatavošanas meistariem, izbaudīt latviskās garšas mielastu senā klētiņā, apgūt latviešu valodas sadzīves vārdus, lai labāk integrētos vietējo sabiedrībā. Atpakaļ ceļā apmeklēja Cēsis, izbaudot vecpilsētas burvību. Kopīgi svinēja skolēnu brīvlaiku un piedalījās sportiskās  aktivitātēs.

Bija liels prieks vērot bērnus un jauniešus, kuri satikušies un pavada laiku kopā, aizmirstot ikdienu un kara šausmas. Pēc mācību ekskursijas saņēmām daudz pozitīvu atsauksmju un pateicības vārdu no ukraiņu bērnu un jauniešu vecākiem.

Ekskursiju organizēja Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece projektu un mūžizglītības jautājumos Gunta Grigore un psiholoģe Natālija Juščenko (Nataliaa Yushchenko) sadarbībā ar vietējām skolām un ukraiņu kopienu programmas “Neformālās izglītības pasākumi t.sk. latviešu valodas apguve Ukrainas bērniem un jauniešiem” ietvaros.

Lai  pozitīvās emocijas dod spēku turpināt skolas gaitas!

 

Gunta Grigore

Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece projektu un mūžizglītības jautājumos