2023. gada 22. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada Gaujienā pasta pakalpojumi turpmāk būs pieejami esošajā adresē, bet citā darbalaikā

Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ no 2023.gada 28.jūlija tiek mainīts Smiltenes novada Gaujienas pagasta pasta nodaļas darbalaiks, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām. No minētā datuma Gaujienā visi pasta pakalpojumi katru darbdienu, pirmdienās–piektdienās, no plkst.8 līdz 9 tiks nodrošināti esošajās telpās Baznīckalnā. Ārpus pasta pakalpojumu sniegšanas vietas darbalaika iedzīvotāji varēs izvēlēties pasta pakalpojumu saņemšanu savā dzīvesvietā pēc pieprasījuma.

Ņemot vērā zemo universālā pasta pakalpojumu pieprasījumu Gaujienas pagasta pasta nodaļā, kas rada Latvijas Pastam ikgadējos zaudējumus vairāk nekā 2000 eiro apmērā, pieņemts lēmums mainīt pasta nodaļas darbalaiku, bet iedzīvotājiem arī turpmāk būs ērti pieejami visi nepieciešamie pasta pakalpojumi.

Tāpat kā līdz šim, no 28.jūlija Gaujienas pasta pakalpojumu sniegšanas vietā Baznīckalnā iedzīvotājiem būs pieejami visi pasta pakalpojumi un arī citi pakalpojumi, kurus nodrošina Latvijas Pasts: vienkāršu un ierakstītu iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences sūtījumu – vēstules, pastkartes, sīkpakas, bandroles – saņemšana un nosūtīšana, iekšzemes un pārrobežu pasta paku saņemšana un nosūtīšana, pastmarku un aplokšņu iegāde, preses izdevumu abonēšana, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, naudas pārvedumu izmaksa, komunālo maksājumu un citu rēķinu apmaksa un komercpreču iegāde.

Jebkuram reģionu iedzīvotājam jau patlaban ir plašas iespējas saņemt nepieciešamos pasta pakalpojumus pēc pieprasījuma tieši savā dzīvesvietā. Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošina tos pašus pakalpojumus, kas pieejami pasta pakalpojumu sniegšanas vietā: vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu piegādi, pieņemšanu un nosūtīšanu, pastmarku un aplokšņu iegādi, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksas PNS kontā, komercpreču iegādi u.c.

Ar pastnieka starpniecību Gaujienas iedzīvotājiem iespējams saņemt arī skaidras naudas izmaksu no PNS konta. Šo un pārējos pastnieka pakalpojumus dzīvesvietā iespējams saņemt, iepriekš sazinoties ar Latvijas Pasta Klientu centru pa tālruni: 27008001 vai 67008001. 

Saņemot aicinājumu par reģistrēta sūtījuma izņemšanu, iedzīvotājiem būs iespēja pieteikt sūtījuma bezmaksas saņemšanu Gaujienas pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, iepriekš zvanot pa tālruni 67008001, 27008001 un norādot datumu, kurā klients vēlas saņemt sūtījumu. Savukārt, apmeklējot Apes pasta nodaļu Stacijas ielā 7, sūtījumu saņemšana bez iepriekšēja pieteikuma iespējama katru darbdienu: pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās – no plkst.8 līdz 11.30, savukārt trešdienās no plkst.8. līdz 11.30, kā arī no plkst 14 līdz 18.

Pasta pakalpojumu sniegšanas vietu skaitu un izvietojumu nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Par universālā pasta pakalpojuma saistību noteikšanu, kas paredz, ka Latvijas Pastam katra novada teritoriālajā vienībā ir vismaz viena pasta pakalpojumu sniegšanas vieta.

Gaujienas pagasta iedzīvotāji par pasta pakalpojumu saņemšanas iespējām no 2023.gada 26.jūlija tiks informēti ar īpašiem paziņojumiem savās pastkastītēs, sākot ar 28.jūniju.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu un izvērstu āra un iekštelpu pakomātu tīklu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, pakomātu, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 2700 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

 

Informāciju sagatavoja

Vineta Anna Sarkane | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja