2024. gada 29. febr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novadā mainīts maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis

2023. gada 28. jūnijā Smiltenes novada pašvaldības domes deputāti kārtējā sēdē apstiprināja saistošos noteikumus Nr. 13/23 “Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Smiltenes novadā”. Tie paredz, ka no 1. jūlija maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis Smiltenes novadā pirmajai un vienīgajai ir 433 eiro, bet pārējām – 303 eiro.

Saskaņā ar iepriekš minētajiem saistošajiem noteikumiem, maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis ir 69% no minimālās ienākumu mediānas* pirmajai un vienīgajai personai, bet pārējām piemēro koeficientu 0,7. Sākot ar 2024. gadu ienākumu mediāna tiks pārskatīta katru janvāri.

 Saistošie noteikumi izdoti, pamatojoties uz Palīdzības likuma 33. panta izteikšanu jaunā redakcijā, kas stājas spēkā ar šī gada 1. jūliju.


*  Minimālo ienākumu (MIL) mediāna ir ekvivalentais ienākums uz vienu mājsaimniecības locekli.

 

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Smiltenes novada pašvaldības zīmolvedības un mārketinga speciāliste