2022. gada 9. aug.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada muzeja aktualitātes!

Aicinām uz grāmatas “Sibīrijas bērni 1949” atklāšanas pasākumu un tikšanos ar fonda “Sibīrijas bērni” vadītāju Dzintru Geku – Vasku!

Grāmatas atklāšana notiks 10. decembrī Birzuļu tautas namā plkst. 14:00. Klātesošos uzrunās Smiltenes pašvaldības pārstāvji, kā arī Smiltenes novada politiski represēto nodaļas “Trimdinieks” valdes priekšsēdētājs Arvīds Kaupe.

Savukārt, plkst. 16:00 Birzuļu tautas namā tiks demonstrēta Dzintras Gekas – Vaskas dokumentālā filma “Džona Doreda sala” izstādes “Jānis Doreds. Izcilais foto un kino reportieris 20. gadsimta pasaulē” atklāšanas ietvaros.

Pirms filmas režisore Dzintra Geka – Vaska stāstīs par filmas tapšanu.

Filmas izskaņā saruna ar fotovēsturnieku Pēteri Korsaku un Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturnieci Daci Cepurīti par izstādes tapšanu.

 

No 10. decembra Smiltenes novada muzejā skatāmas jaunas izstādes:

  • Izstāde “Smiltenes fotogrāfs Arnolds Oskars Pirro” tapusi, muzejam sadarbojoties ar A. O. Pirro mazmeitu Inesi Upmali un Smiltenes novada bibliotēku.
  • Izstāde “100 notikumi Smiltenes vēsturē” vēsta par nozīmīgiem notikumiem kultūrā, politikā, ekonomikā un citās dzīves jomās Smiltenes vēsturē no 7. gs. līdz pat mūsdienām.
  • Cēsu Vēstures un mākslas muzeja izstāde “Jānis Doreds. Izcilais foto un kino reportieris 20. gadsimta pasaulē” iepazīstina ar fotogrāfu un kinoreportieri Jāni Doredu (1881–1954), kura tēvs dzimis Smiltenes (tagad Blomes pagasts) Vec-Doredās.

 

! Vietu skaits pasākumos ierobežots. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 29188447.

! Ieeja pasākumā, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

! Pasākumu laikā tiks filmēts un fotografēts, materiāls tiks izmantots publicitātes nolūkos.