2024. gada 19. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada muzejs ver durvis apmeklētājiem

No 2. jūnija Smiltenes novada muzejs ver durvis apmeklētājiem! Aicinām apmeklēt muzeja patstāvīgo ekspozīciju “Smiltenes novada medicīnas vēsture un muzeja pirmsākumi” un Birzuļu pamatskolas vēstures ekspozīciju.

Lai muzeja apmeklējums būtu drošs gan muzeja viesiem, gan darbiniekiem, tiek ievērots muzeju nozarei izstrādātais sanitārais protokols. Apmeklētājiem orientēties muzejā palīdzēs muzeja darbinieki un vienota dizaina norādes, kas izstrādātas Latvijas muzeju kopīgi īstenotajai kampaņai #TiekamiesTagad.

Muzeja apmeklējuma laikā lūdzam ievērot drošības noteikumus:

 • muzejs aicina būt atbildīgiem un apmeklējumu atlikt, ja ir slikta pašsajūta un elpceļu saslimšanas simptomi;
 • muzeju iespējams apmeklēt individuāli vai ģimenes (mājsaimniecības) lokā. Galvenais nosacījums ir 2 metru fiziskā distance no citiem apmeklētājiem un personāla;
 • ir noteikts maksimālais vienlaicīgi pieļaujamais apmeklētāju skaits muzeja telpās, nodrošinot 2 m distances ievērošanu;
 • ekskursijas muzeja gida pavadībā un muzejpedagoģiskā programma “Mājas laboratorija” iespējamas tikai vienas mājsaimniecības locekļiem vai nelielai grupai, ievērojot attiecīgo fizisko distanci;
 • apmeklējuma laiku muzejs lūdz pieteikt iepriekš pa tālruni 25776631 vai e-pastu [email protected], norādot apmeklētāju skaitu un vēlamo apmeklējuma laiku. Ierodoties muzejā, muzeja darbinieks veiks ierakstu apmeklētāju reģistrācijas žurnālā;
 • norēķini par muzeja apmeklējumu iespējami tikai skaidrā naudā;
 • apmeklētāju plūsma muzejā tiek regulēta ar norāžu palīdzību;
 • muzejā būs pieejamas roku mazgāšanas un dezinfekcijas iespējas. Muzejs aicina apmeklētājus izvērtēt individuālo aizsarglīdzekļu lietošanas nepieciešamību un pašiem parūpēties par to iegādi un lietošanu;
 • tiks ierobežota vai pilnībā liegta piekļuve atsevišķiem ekspozīcijas elementiem, piemēram, skārienjutīgām virsmām un mikroskopiem.
 • lūdzam apmeklētājus sekot telpās izvietotajām norādēm un ievērot muzeja darbinieku norādījumus;
 • muzejs aicina jaunos noteikumus uztvert ar sapratni.

Smiltenes novada muzejs atrodas Mēru muižā, Mēri, Bilskas pagastā. Aicinām sekot līdzi muzeja piedāvājumam un aktualitātēm muzeja Facebook lapā, kā arī Smiltenes novada TIC mājas lapā visit.smiltenesnovads.lv.

Uz tikšanos!

Sagatavoja: Ieva Miķe, Smiltenes novada muzeja vadītāja