2022. gada 9. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novadā no 15. oktobra sāksies sakoptības mēnesis

Katru gadu, gan pavasarī, gan rudenī, Smiltenes novadā tiek izsludināts sakoptības jeb spodrības mēnesis. Šoruden tas norisināsies no 15. oktobra līdz 15. novembrim. Tā ietvaros ugunskurā atļauts sadedzināt tikai koku, krūmu sausos un kaitēkļu bojātos zarus sava īpašuma teritorijā, ievērojot ugunsdrošības pasākumus, neradot kaitējumu trešās personas veselībai mantai un atbilstoši pašvaldības saistošiem noteiktiem.

Tāpat spodrības mēneša laikā Smiltenes pilsētas teritorijā no iedzīvotājiem un uzņēmumiem tiks izvesti maisi ar sagrābtām lapām un citām zaļo augu daļām (laksti, zāle, nezāles). Maisu izvešanu organizē un apmaksā pašvaldība ar nosacījumiem:

  • no katras mājsaimniecības savākšanu veic ne vairāk kā 1 reizi;
  • izvešana jāpiesaka no šā gada 15. oktobra līdz 30. oktobrim, zvanot uz SIA “Smiltenes NKUP”  pa tālruni 29161694 darba laikā, no plkst. 9.00 – 12.00;
  • obligāti noziņojamā informācija: mājas adrese, vieta, kur atstās maisus; gadījumā, ja mājas adrese nesakrīt ar atstāšanas vietu, – telefona numurs;
  • savāktās zaļo augu daļas un lapas liek savos maisos, kuri jānovieto ārpus sētas;
  • gadījumā, ja maisos bez zāles un lapām tiks konstatēts augļu, ogu, dārzeņu, zaru un sadzīves atkritumu piemaisījums, maisi netiks izvesti;
  • maisu izvešanu veiks SIA “Smiltenes NKUP”.
 

zona

plānotais maisu izvešanas datums Ielas un apdzīvotas vietas, kurās plānots izvest maisus
I zona 3. novembrī

Cēsu iela, Daugavas iela, Druvas iela, Dzērves iela, Dzirnavu iela, Ezera iela, Gaujas iela, Kalēju iela, Kalnamuiža, Kanāla iela, Kapu iela, Lielā iela, Līkā iela, Mazā Dārza iela, Mazā Jaunā iela, Pļavas iela, Podnieku iela, Rūpniecības iela, Stacijas iela, Valkas iela, Valmieras iela, Vaļņu iela, Vēju iela, Vidzemes iela

II zona 10. novembrī

Abuls iela, Audēju iela, Ābeļu iela, Baznīcas laukums, Celtnieku iela, Ceriņu iela, Cērtenes iela, Drandu iela, Kaikas iela, Kalna iela, Klusā iela, Krasta iela, Krāsotāju iela, Lauku iela, Lazdu iela, Limbažu iela, Līkuma iela, Līvu iela, Marijas iela, Mētras iela, Mūrnieku iela, Parka iela, Pils iela, Pilskalna iela, Raiņa iela, Rīgas iela, Veldes iela

III zona 17. novembrī

Atmodas iela, Augstā iela, Avotu iela, Bērzu iela, Blaumaņa iela, Brūža iela, Dakteru iela, Dārza iela, Galdnieku iela, Jaunā iela, Kaļķu iela, Klievu iela, Ķiršu iela, Lejas iela, Meža iela, Mežoles iela, Ozolu iela, Peldu iela, Priežu iela, Saltupi, Silva, Smilšu iela, Sporta iela, Zaķu iela

Vadoties pēc laikapstākļiem un saņemto pieteikumu skaita, lapu izvešanas laiks var tikt pagarināts vai noteiktas papildus izvešanas dienas.

Informējam, ka zaru izvešanu ir iespējams pieteikt par maksu, zvanot uz SIA “Smiltenes NKUP” pa tālruni 29161694 darba laikā, no plkst. 8.00 – 17.00, vai SIA “ZAAO” informatīvo tālruni 64281250, 29225862.

Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, izmantot pašvaldības apmaksāto savākto zaļo augu daļu un lapu maisu izvešanu pilsētas teritorijā un visas iespējamās neskaidrības risināt, savstarpēji komunicējot!  

Rūpēsimies par apkārtējo vidi un sakopsim savu novadu kopā!

Agija Kukaine

Teritorijas apsaimniekošanas speciāliste