2023. gada 29. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novadā notiks Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas kursantu apmācība

2023. gada 11. un 14. septembrī Smiltenes novada Launkalnes, Brantu un Raunas pagastu Zaķīšu meža masīva teritorijā Jaunākā instruktora kursa ietvaros norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas kursantu orientēšanās apmācība, lai pilnveidotu lauka kaujas iemaņas un orientēšanos apvidū.

Jaunākā instruktora kurss ir pirmais instruktoru sastāva karjeras kurss, kuru sekmīgi apgūstot, karavīriem ir tiesības saņemt kaprāļa dienesta pakāpi un dienēt jaunāko instruktoru amatos. Kursa mērķis ir sniegt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai karavīrs patstāvīgi spētu apmācīt un komandēt nodaļas līmeņa apakšvienību, vai iekļauties vienības sastāvā kopēja uzdevuma izpildē, veicot taktiskus uzdevumus mācībās un pildot kaujas uzdevumus.

Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skola ir militārās izglītības iestāde, kas īsteno profesionālās kvalifikācijas un profesionālās pilnveides apmācības programmas, veicot vienību instruktoru karjeras un kvalifikācijas apmācību. Galvenais uzdevums ir sagatavot instruktorus un kvalificētu speciālistus atbilstoši NATO un Nacionālo bruņoto spēku noteiktajiem standartiem.

Operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas aktivitātēm iespēju robežās tiek publicēta Facebook lapā @macibuvadibaspavelnieciba un Instagram lapā @macibuvadibaspavelnieciba.

Iedzīvotāju ievērībai!

Smiltenes novada Launkalnes, Brantu un Raunas pagasta Zaķīšu meža masīva teritorijās plānota karavīru un transportlīdzekļu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem un meža stigām diennakts gaišajā laikā. Apmācības ietvaros tiks ievēroti visi piesardzības pasākumi, lai nerastos kaitējums īpašumiem vai videi.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Smiltenes novada Launkalnes, Brantu un Raunas pagastu iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

 

Informāciju sagatavoja:

Nacionālo bruņoto spēku

Instruktoru skolas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aija Gaigala

Tālrunis: 29198089

E-pasts: [email protected]