2022. gada 8. aug.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada orientieristi veiksmīgi startē Latvijas čempionāta garajā distancē

23. jūlijā  Dzērbenes apkārtnē notika Latvijas čempionāts garajā distancē.  Kuplā skaitā startēja “Azimuts OK – Sm BJSS” sportisti. 

Čempionāts norisinājās pilnīgi jaunā kartē un iepriekš orientēšanās sacensībām neizmantotā apvidū pie Kaupēna ezera Dzērbenes pusē. Distancēs dalībniekus visvairāk izaicināja dažāda izmēra un sarežģītības purvi un upītes, kas bija diezgan slapji un vietām patiešām nešķērsojami. 

Vīru elitē uz starta stājās gandrīz visi Latvijas spēcīgākie orientieristi, un sešas no pirmajām septiņām vietām ieņēma Latvijas izlases dalībnieki nākamnedēļ gaidāmajā Eiropas čempionātā Igaunijā. Ar  R. Zērni spēja konkurēt vien igaunis Lauri Sild, kurš pārstāv orientēšanās klubu “Alūksne” un izcīnīja sudraba godalgu. Pie 14KP L. Sild bija piecas sekundes priekšā R. Zērnim, taču līdz finišam viņš pakāpeniski laiku zaudēja, un R. Zērnis izcīnīja uzvaru ar vairāk nekā divu minūšu pārsvaru. Bronza – Artūram Pauliņam (Azimuts OK-Sm BJSS), kurš distancē pavadīja sešas minūtes vairāk nekā uzvarētājs.  Sesto vietu izcīnīja Artūra kluba biedrs Ilgvars Caune. Sieviešu Elites grupā septītā vieta Zandai Stabiņai. 

Lieliski rezultāti arī:

  • vieta Videgai Liepiņai W-55;
  • vieta Uvim Sproģim V-18, Agnesei Jaunmuktānei S-18, Austrim Kalniņam V-20, Rubenam Pāvilam Šulcam V-21A, Ievai Godiņai W-45,  Dace Ikšele W-55, Aldis Lapiņš V-70;
  • vieta Martai Kalniņai W-16 un Andai Jaunmuktānei W-20.

Latvijas čempionātu organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar SIA “O! Latvija” un orientēšanās klubu “Meridiāns”. Pasākumu līdzfinansēja Cēsu novada dome.

 

Māris Stabiņš