2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada pašvaldība aicina izteikt vērtējumu par vides un klimata jautājumiem Smiltenes novadā

Kopš 2022. gada nogales Latvijā, Lietuvā un Polijā tiek īstenots projekts “Konsultācijas ar iedzīvotājiem par pašvaldību vides rīcībpolitiku”, kā ietvaros 12 projektā iesaistītajās pašvaldībās ir uzsāktas tiešsaistes publiskās apspriedes ar pašvaldību iedzīvotājiem par vides un klimata jautājumiem. No Latvijas projektā piedalās četras pašvaldības, tostarp, arī Smiltenes novada pašvaldība!

Projekta ietvaros Smiltenes novada pašvaldība ir sagatavojusi četrus jautājumus novada iedzīvotājiem par vides un klimata jomas tēmām:

Aptauju secinājumi ļaus veikt pierādījumos balstītu vides politikas analīzi ne tikai iesaistītajās pašvaldībās, bet arī Latvijas un Baltijas reģiona līmenī, kā arī ļaus nevalstiskajām organizācijām precizēt savas vides programmas. Rezultāti būs noderīgi ne tikai pašvaldību zaļajai politikai, kas veicinās Baltijas reģiona zaļo pāreju, bet arī nevalstisko organizāciju un valsts līmeņa lēmumu pieņemšanai.

Papildus Smiltenes novada pašvaldības sagatavotajiem jautājumiem, projekta ietvaros tiks īstenota arī pārnacionāla aptauja, kas tiks uzdota visām 12 projekta pašvaldībām, tādējādi ļaujot izdarīt secinājumus par zaļās politikas atbalstu dažādu sabiedrības grupu vērtējumā un salīdzināt to ģeogrāfiskā griezumā.

Ikviens interesents aicināts piedalīties aptaujās: https://polltix.co/sites/d0EnnVp

Projektu īsteno trīs partneru konsorcijs: domnīca PROVIDUS, jaunuzņēmums Polltix un Polijas Sabiedrisko attiecību institūts. Projekta noslēgums būs 2023. gada vasarā, kad tā rezultāti tiks prezentēti plašākai sabiedrībai.

Projekts “Konsultācijas ar iedzīvotājiem par pašvaldību vides rīcībpolitiku” īstenots ar Baltijas jūras valstu padomes (Council of the Baltic Sea States) atbalstu.

 

Papildu informācijai:

Sintija Tarasova-Dubkeviča

Domnīcas PROVIDUS pētniece un projektu vadītāja

[email protected]