2023. gada 17. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada pašvaldība aicina piedalīties sabiedrības līdzdalības pasākumos par Viedrades kvartāla, Pils ielā 9, Smiltenē arhitektonisko risinājumu

Smiltenes novada pašvaldība šī gada jūnijā izsludināja arhitektūras ideju metu konkursu Viedrades kvartāla, Pils ielā 9, Smiltenē, attīstībai. Metu konkursa mērķis bija, izmantojot arhitektūras profesionāļu radošu sacensību, iegūt iespējami labākos priekšlikumus, kurus varētu ņemt par pamatu Viedrades kvartāla būvprojekta izstrādei, nodrošinot objekta funkcijai atbilstošu arhitektonisko un funkcionālo risinājumu.

Viedrades kvartālā nākotnē paredzētas vairākas sabiedrībai nozīmīgas funkcijas – bibliotēka, kopienas centra ēka, ēka kopradei, mazajai uzņēmējdarbībai un sabiedriskajai ēdināšanai.

Konkursa dalībnieku atsaucība bija ievērojama un noteiktajā termiņā tika iesniegti vienpadsmit attīstības piedāvājumi, kurus izvērtēja pašvaldības apstiprināta žūrijas komisija. Komisijas sastāvā darbojās Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Dille, Smiltenes novada pašvaldības Būvvaldes vadītāja Liene Brolīte, Smiltenes novada pašvaldības Būvvaldes arhitekte Zane Greisele, sertificētas arhitektes Sandra Paulsone un Ieva Skadiņa, kā arī arhitekts un pilsētplānotājs Gvido Princis. Konkursantu darbi tika vērtēti pēc vairākiem kritērijiem, t.sk. – idejas oriģinalitāte, meta arhitektoniski telpiskā kvalitāte, plānojums un funkcionalitāte, publiskās ārtelpas risinājumu kvalitāte.

Aicinām iepazīties ar konkursā iesniegtajiem darbiem (lai apskatītu darbu saturu, lūdzam spiest uz attēla).

Žūrijas vērtējumā, par konkursa uzvarētāju kļuva darbs ar devīzi “CHR10”, autori Barbara Bula un Renārs Putniņš.

Žūrijas vērtējumā, par konkursa uzvarētāju kļuva darbs ar devīzi “CHR10”, autori Barbara Bula un Renārs Putniņš.

Otrajā vietā ierindojās darbs ar devīzi “BIB09”, autori SIA “MADE arhitekti” (Miķelis Putrāms, Linda Krūmiņa, Krists Lūkins, Māra Starka, Jēkabs Slava) un SIA “NOMAD architects” (Marija Katrīna Dambe, Florian Betat)

Otrajā vietā ierindojās darbs ar devīzi “BIB09”, autori SIA “MADE arhitekti” (Miķelis Putrāms, Linda Krūmiņa, Krists Lūkins, Māra Starka, Jēkabs Slava) un SIA “NOMAD architects” (Marija Katrīna Dambe, Florian Betat)

 

Žūrijas vērtējumā, par konkursa uzvarētāju kļuva darbs ar devīzi “CHR10”, autori Barbara Bula un Renārs Putniņš.

Trešo vietu ieguva darbs ar devīzi “MZG75”, autori ir SIA “MARK ARHITEKTI” (Mārtiņš Ošāns, Niklāvs Krievs, Sendija Adītāja, Indra Ozoliņa, Līva Mankus, Egita Fabiane, Ilze Rukšāne, Alvis Epners).

 

Konkursa godalgas ieguvušie darbi līdz tiek nodoti sabiedrības izvērtēšanai un balsošanai, lai vēlāk, izvērtējot gan metu konkursa žūrijas, gan sabiedrības viedokli, pašvaldība varētu turpināt projektēšanas līguma sarunu procedūras organizēšanu.

Balsošana notiks līdz 2023.gada 20.janvārim:

Bez tam, savus komentārus par godalgoto vietu darbiem lūgums sūtīt uz e-pasta adresi:  [email protected] , norādot darba devīzi, par kuru komentārs tiek sniegts.

2023.gada 11.janvārī, plkst. 17:00, Smiltenes kultūras centra kino zālē notiks metu konkursa godalgoto darbu prezentācija ar šo darbu autoru līdzdalību.

Metu konkursa godalgoto vietu darbi no šī gada 27.decembra līdz 2023.gada 20.janvārim, darba dienās, no plkst. 09:00 līdz 18:00, pieejami apskatei arī Smiltenes kultūras centra kino foajē, 1.stāvā, Gaujas ielā 1, Smiltenē.


Konkursa godalgas neieguvušie darbi:

Darbs ar devīzi "360GR"

Darbs ar devīzi “360GR”

Darbs ar devīzi "APT07"

Darbs ar devīzi “APT07”

Darbs ar devīzi "LAS15"

Darbs ar devīzi “LAS15”

Darbs ar devīzi "RDS22"

Darbs ar devīzi “RDS22”

Darbs ar devīzi "SIG17"

Darbs ar devīzi “SIG17”

Darbs ar devīzi "SMV22"

Darbs ar devīzi “SMV22”

Darbs ar devīzi "TTT19"

Darbs ar devīzi “TTT19”

Darbs ar devīzi "VDR22"

Darbs ar devīzi “VDR22”