2024. gada 18. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada pašvaldības darbiniekiem 17 ēnas

2024. gada 4. aprīlī visā Latvijā norisinājās Ēnu diena, kas deva iespēju bērniem un jauniešiem iepazīties ar daudzveidīgajām karjeras iespējām. Smiltenes novada pašvaldībā kādu no profesijām izvēlējās ēnot 17 skolēni.

Skolēni šogad izvēlējās iepazīties ar Tūrisma informācijas centra organizatores, Būvvaldes vadītājas, Kancelejas un personāla nodaļas vadītājas, projektu vadītājas, Informāciju tehnoloģiju nodaļas vecākā datortīklu administratora, Smiltenes Mūzikas skolas direktores, Palsmanes pirmskolas izglītības iestādes vadītājas, skolotāja un skolotāja palīga, Smiltenes Novadpētniecības muzeja krājuma glabātājas, Blomes pamatskolas pavāres un Smiltenes novada jaunatnes lietu speciālistes amata pienākumiem, niansēm un darba specifiku.

Diena sākās ar Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora Andra Lapiņa uzrunu un prezentāciju par pašvaldības darbību, tās funkcijām un nākotnes attīstības plāniem attiecībā uz novada teritoriju. Pēc teorētiskās iepazīšanās par pašvaldības darbu, skolēni devās pie saviem izvēlētajiem speciālistiem, lai darbotos praktiskiiepazītos ar viņu darba ikdienu, pienākumiem, programmām, kurās strādā, izprastu, kā tiek nodrošināti pašvaldības pakalpojumi iedzīvotājiem, pieņemti domes lēmumi un veikta to izpilde. Noslēgumā ēnotāji tikās ar Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Edgaru Avotiņu, kurš pastāstīja par savu darba ikdienu.

Valters, kurš šobrīd mācās Smiltenes vidusskolā un ēnoja Smiltenes Mūzikas skolas direktori, noslēgumā atzina, ka diena kopumā patika: “Sapratu profesijas grūtākās šķautnes, kā arī tās jomas, kas sokas vieglāk. Diena man deva ļoti lielisku iespaidu par to, vai vēlētos šādā profesijā strādāt. Priecājos par šo iespēju, kuru izmantoju un noteikti arī citiem iesaku ēnot!”

Evelīna, Keita un Elīza no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas ēnoja Kancelejas un personāla nodaļas vadītāju. Meitenes atzīst, ka sakumā bija bailes, neziņa un uztraukums, jo Ēnu dienā piedalījās pirmo reizi. “Diena bija interesanta, izvēlētā profesija ir ieinteresējusi, sapratām, ka vadītājai ir ļoti daudz pienākumu un liela atbildība, jo darbiem jābūt izdarītiem laikā, un nevar atstāt visu uz pēdējo brīdi. Varēja just, ka iestāde rūpējas par darbiniekiem un viņu labsajūtu. Labprāt brauktu atkal ēnot,” saka meitenes.

Ēnu dienā iespēju apmeklēt Smiltenes novada Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru, izzināt pašvaldības darbu un iepazīties ar struktūrvienībām izmantoja arī Palsmanes pamatskolas otrās klases skolēni.

Pateicamies ikvienam jaunietim, kurš izrāda interesi par pašvaldības darbu un vēlas to iepazīt vairāk!

Sagatavoja:

Pārsla Kupriša Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas speciāliste