2023. gada 2. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada pašvaldības domē turpmāk darbosies deputāts Elgars Felcis

Kopš 2023. gada 21. septembra Smiltenes novada pašvaldības domes sastāvā darbību pārtrauca partijas “Progresīvie” deputāts Ervins Labanovskis – viņam uz laiku apstiprināta pilnvara 14. Saeimas sastāvā. Šī iemesla dēļ pašvaldības domē darbu no 2023. gada 19. oktobra uzsāks Elgars Felcis.

14. Saeimas deputāts, partijas “Progresīvie” pārstāvis, Kaspars Briškens uz laiku nolicis mandātu, lai pildītu Latvijas Republikas satiksmes ministra pienākumus. Šajā laikā Saeimā viņu aizstās līdzšinējais Smiltenes novada pašvaldības domes deputāts Ervins Labanovskis.

Par līdz šim paveikto Smiltenes novada pašvaldības domē E. Labanovskis komentē: “Sākuma posms šajā Smiltenes novada pašvaldības domes sasaukumā bija izaicinājumiem bagāts, jo darbu nācās uzsākt uzreiz pēc administratīvi teritoriālās reformas. Līdz šim, strādājot domes opozīcijā, izdevies konstruktīvi sadarboties, arī izteikt kritiku, bet galvenais – veicināt dialogu kolēģu starpā, lai nonāktu pie pārdomātiem lēmumiem. Kopā ar partijas “Progresīvie” biedru Otāru Putrāli visu šo laiku esam iestājušies par caurredzamību pašvaldības procesos, godīgu konkursu rīkošanu uz visiem amatiem labākā kandidāta piemeklēšanai, iniciējām “Smiltenes novada pašvaldības mežu apsaimniekošanas stratēģijas” izstrādi, lai definētu to, kā apsaimniekojam savus mežus, paredzot arī sociālo un atpūtas funkciju tajos. Tāpat esam aktīvi veicinājuši kultūras mantojuma attīstības jautājumus, rosinot diskusijas par tā nākotni, jo jāņem vērā, ja par šiem objektiem netiks pieņemti lēmumi un tas netiks mērķtiecīgi saglabāts, tam ir risks iet bojā. Rosinājām arī līdzdalības budžeta projektu konkursa ieviešanu Smiltenes novadā. Prioritāšu sarakstā vienmēr ir bijis arī mājokļu jautājums, pašvaldībai ir jāturpina tam domāt risinājumus.” Vaicāts par iecerēm, darbojoties 14. Saeimā, E. Labanovskis atklāj: “Turpināšu arī Saeimā pārstāvēt Smiltenes novada intereses, darbošos Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijā. Tur sniegšu savu ieguldījumu arī turpmāk. Iecere ir darboties Saeimas Mājokļa jautājumu apakškomisijā, lai turpinātu iestāties par lielāku valsts atbalstu mājokļu celtniecībai novados.”

Darbam Smiltenes novada pašvaldības domē, līdz ar E. Labanovska turpmāko darbu Saeimā, tika uzrunāti pēc vēlēšanu rezultātiem nākamie visvairāk atbalstītie kandidāti. Pirmo Smiltenes novada vēlēšanu komisija uzrunāja Justīni Buliņu-Pinku, taču saņēma atteikumu darbam domē. Šāda pati situācija bija arī ar nākamo pretendenti Sintiju Rudi. Trešais uzrunātais pretendents Elgars Felcis piekrita veikt Smiltenes novada pašvaldības domes deputāta pienākumus. Viņa pilnvaru termiņš sākas 2023. gada 19. oktobrī.

Par iecerēm Smiltenes novada pašvaldības domes sastāvā E. Felcis komentē: “Manā darbā Smiltenes novada domē prioritātes būs ilgtspējība, sociālais taisnīgums, izglītības kvalitāte un caurspīdīgums. Pirmkārt, darbā Latvijas Universitātē un Vidzemes Augstskolā analizēju aktuālās ilgtspējas problēmas – klimata krīzi, resursu izsīkšanu, piesārņojumu, bioloģiskās daudzveidības samazināšanos un sabiedriskās un politiskās grūtības. Jāsaprot globālais, kad domā par lokālo pašvaldības mērogā. Otrkārt, svarīgi uzturēt plašu sociālo atbalstu un nodrošināt lielāku mājokļu pieejamību, lai uzlabotu dzīves kvalitāti visiem novadniekiem un būtu pievilcīga vieta, uz kuru pārnākt dzīvot. Treškārt, izglītības nozares izaicinājumus pārzinu visos līmeņos, jo mūsu četri bērni apmeklē dažādas pašvaldības izglītības iestādes. Turklāt, Smiltenē vēl joprojām akūti pietrūkst jauniešu centra, kur saturīgi pavadīt laiku pēc stundām. Ceturtkārt, turpināšu atbalstīt dažādus veidus pašvaldības darba caurspīdīguma nodrošināšanai. Novadniekiem jābūt pārliecībai, ka deputāti strādā viņu dzīves kvalitātes labā. ”

Beāte Putniņa

Smiltenes novada pašvaldības

Komunikācijas speciāliste