2023. gada 22. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada Pašvaldības policija atgādina skolēnu vecākiem, kuru bērni pārvietojas ar velosipēdu

Sākoties jaunajam mācību gadam, Smiltenes novada Pašvaldība atgādina par galvenajiem drošības apsvērumiem, pārvietojoties ar velosipēdu:

  • piedalīties ceļu satiksmē ar velosipēdu patstāvīgi bērnam atļauts no 10 līdz 18 gadiem, ja ir iegūta tā vadīšanas tiesības. Bērni līdz 10 gadu vecumam ceļu satiksmē drīkst piedalīties tikai pilngadīgas personas pavadībā;
  • bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, obligāti galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei;
  • dzīvojamās zonās, daudzdzīvokļu namu pagalmos un vietās, kur nebrauc mehāniskie transportlīdzekļi, bērniem neatkarīgi no vecuma atļauts braukt ar velosipēdu patstāvīgi. Jāatceras, ka bērnam līdz septiņu gadu vecumam ir jāatrodas pieaugušā vai vismaz 13 gadus vecas personas klātbūtnē.

 

Smiltenes novada Pašvaldības policija