2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada slēpotājiem medaļas sacensībās Madonā

3. februārī Madonā, Smeceres sila slēpošanas/biatlona sporta kompleksā, norisinājās Latvijas Sporta veterānu (senioru) 61. sporta spēļu sacensības distanču slēpošanā. Ar kuplu dalībnieku skaitu – 12 – , sacensībās startēja Smiltenes novada komanda. Mūsu slēpotāju starts šoreiz izdevās īpaši sekmīgs, jo kopumā tika izcīnītas septiņas godalgas.

Par sporta spēļu uzvarētāju D55 grupā kļuva Žanete Leimane, savu, 2. vietā esošo, dvīņumāsu Elitu Zālīti apsteidzot par 1,2 sekundi. Divkārša mūsu novada pārstāvniecība uz goda pjedestāla bija arī D45 grupā, kur 2. vietā ierindojās Dina Zobena, bet 3. vietā – Liena Zīvere. Pie bronzas medaļām savās vecuma grupās tika arī Gunta Dudele (D60 grupa), Vairis Krauklis (V70 grupa) un Aigars Savickis (V60 grupa). Noteikti jāuzteic arī pārējo slēpotāju sniegums: Guntis Zīvers (4v., K50), Andris Lapiņš (5v., K40), Toms Veits (7v., K-45), Māris Lapiņš (8v., K70), Sentis Kārkliņš (9v., K45).

Kā vienmēr dinamiski izvērtās stafešu slēpojums, kurā Smiltenes novads startēja ar divām komandām. Sacensību gaitā mūsu I komanda (G. Zīvers, E. Zālīte, Ž. Leimane, T. Veits) bija izvirzījusies 3. vietā, tomēr noslēdzošā etapā piedzīvota tehniska ķibele, un komandai nācās samierināties ar sesto vietu. Mūsu II komandai (S. Kārkliņš, L. Zīvere, D. Zobena, A. Savickis) – 7. vietā. Sporta spēļu kopvērtējumā, 17 komandu konkurencē, Smiltenes novads ierindojās augstajā 5. vietā, piekāpjoties Gulbenes, Valmieras, Madonas un Daugavpils novadiem, bet apsteidzot ar diviem olimpiešiem startējošo Aizkraukles novadu. Jāatzīmē arī fakts, ka slēpotāju panākumus sekmēja komandas kapteiņa Vaira Kraukļa un autobusa šofera Anda Skrastiņa aktīvā līdzi jušana un uzmundrināšana.

Guntars Markss