2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada TIC piedalīsies tūrisma izstādē ‘’Balttour 2019’’

Jau Vidzemē labi zināmais sadarbības projekts “Vidzemes šosejas pieturas”, palēnām popularitāti iekarojot arī pa visu valsts robežu – jauno gadu iesāk ar pārmaiņām, kas savu pirmizrādi piedzīvos gada lielākajā tūrisma izstādē “Balttour 2019”. Šis ir sadarbības projekts, kurā apvienojušies četri novadi – Raunas, Smiltenes, Apes un Alūksnes, lai kopīgi parādītu šo novadu skaistumu, atpūtas un izklaides iespējas un piedāvātu daudzveidīgu tūrisma programmu vienkopus.

Trīs vārdu salikumu sadarbības projekta nosaukumā nomaina divi un vārds šoseja tiek “dzēsts no turpmākās sadarbības”, kas atvieglos nosaukuma atcerēšanos un izrunāšanu. Turpmāk ikviens šo četru novadu sadarbības projektu varēs atpazīt ar nosaukumu “Vidzemes pieturvietas”. Tiek mainīts arī izstāžu stendu vizuālais tēls, kas no uzkrītoši zili zaļā ir pārtapis par acij tīkamāku un nomierinošāku zaļi pelēko, kur pelēkā krāsa piešķir kvalitātes un nopietnības akcentu, dodot iespēju rast mieru gan stendā, gan katrā novadā. Arī sociālajā tīklā facebook.com Vidzemes pieturvietas” oficiālajā kontā no identitātes ir atmesta zilā krāsa, lai gan 2019. gada tūrisma kartes vēl joprojām būs atrodamas ierastajā – zilajā krāsā.

Sesto gadu pēc kārtas sadarbības projekts piedalīsies februāra sākumā notiekošajā “Balttour 2019”, lai piedāvātu ikvienam apmeklētājam sajust, ko spēj sniegt bagātīgā četru novadu dabas ainava, arhitektūras pieminekļu un aktīvās atpūtas daudzveidība, kā arī gastronomijas plašā garšu palete. “Vidzemes pieturvietas” stendā ciemosies un ar savu produkciju iepazīstinās dažādi četru novadu uzņēmēji un lauksaimnieki. Stendā apmeklētājiem būs iespēja satikt un parunāt ar labi zināmiem un ne tik zināmiem uzņēmumu pārstāvjiem un novada darbīgajiem ļaudīm. No Raunas novada stendā tiks pārstāvēti tādi uzņēmēmumi, kā – SIA “Latvijas Ķiploks”, SIA “Siera ražotne”, SIA “Latnature” un Z/S “Jaun-Ieviņas”, piedāvātas patstāvīgās degustācijas arī no citiem uzņēmējiem, no Smiltenes novada – Birzī, Tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene” un Smiltenes Tehnikums ar Firsta madāmu Lilī un Smiltenes muižas kārumu degustāciju, no Apes novada – SIA “Very Berry”, no Alūksnes novada – Alūksnes Bānīša stacijas ekspozīcijas pārstāvji, plosta “Kaija” komanda, Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs, Alūksnes muzejs, Alūksnes profitroļi, būs sarūpēti arī daži pārsteigumi, laimes rats un radoši uzdevumi.

Balttour 2019” izstādē gan “Vidzemes pieturvietas” piedāvās kopējās tūrisma kartes latviešu, igauņu, lietuviešu, vācu, angļu un krievu valodās, gan katrs novads atsevišķi, kas ļaus iepazīt katru novadu tuvāk, lai izvēlētos jaunās tūrisma sezonas ceļojuma galamērķus

Informāciju sagatavoja:

Jānis Lācis

Raunas novada sabiedrisko attiecību speciālists/tūrisma organizators