2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novadā tiek aktīvi īstenoti 2023. gada projektu konkursa kultūras, sabiedriski nozīmīgi un izglītojoši pasākumi

2023. gada 28. jūnijā Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē apstiprināti projektu līdzfinansēšanas konkursa “Smiltenes novada kultūras, sabiedriski nozīmīgu vai izglītojošu aktivitāšu projekti” rezultāti. Kopā šogad atbalstītas piecas idejas. Trīs no tām jau ir veiksmīgi īstenotas, bet septembrī gaidāma atlikušo divu pasākumu norise.

Šogad projekta konkursa 1. kārtā pieejamā līdzfinansējuma summa bija 7158,84 EUR, kopumā šajā projektu kārtā saņemti deviņi projektu pieteikumi. No tiem tālāk virzīti un līdzfinansējums piešķirts pieciem projektiem:

  1. Biedrības “Vilkmuiža 2011” projekts “Alejas svētki”, piešķirtais līdzfinansējums 752, 98 EUR. “Alejas svētki” projekts īstenots 2023. gada 27. jūlijā, Bilskā, aizvadot dažādām aktivitātēm bagātu pasākumu. Dalībnieki varēja priecāties bērnu pēcpusdienā ar dārza spēlēm, burbuļiem, rotaļām un citām izklaidēm, doties svētku gājienā grupas “Zelta kniede” pavadībā, piedalīties bumbiņu ripināšanas akcijā, viktorīnā par Bilsku un atpūsties mūzikas grupas pavadībā. Svētki sniedza ieguldījumu vietējās Bilskas kopienas saliedēšanā, nodrošinot ikvienam interesentam iespēju kopīgi pavadīt laiku.
  2. Biedrības “Latvijas laikmetīgās mākslas centrs” projekts “Latvijas laikmetīgās mākslas centra starptautiskā Vasaras skola 2023”, piešķirtais līdzfinansējums 2000 EUR. Vasaras skola, kuras mītnes vieta bija Smiltenes vidusskola, norisinājās no 2023. gada 4. līdz 11. augustam. Tās tēma bija “Rūpes par dabu, rūpes par cilvēkiem” un dalībnieku vidū bija mākslinieki, mākslas zinātnieki, teorētiķi un studenti no Vācijas, Igaunijas, Polijas un citām valstīm. Projekta ietvaros norisinājās sešas lekcijas un darbnīcas, kurās varēja piedalīties ikviens interesents, kurš vēlējās uzzināt vairāk par klimata pārmaiņām, videi draudzīgu dzīvesveidu, dabas resursu saglabāšanu un citām tēmām, kas saistās ar ilgtspēju.
  3. Madaras Kalniņas projekts “Festivāls Madaras 2023”, piešķirtais līdzfinansējums 1213 EUR apmērā. Pasākums norisinājās 2023. gada 12. augustā Smiltenes pagasta “Ilgās”. Tautas mūzikas festivāls kļūst par brīnišķīgu ikgadēju tradīciju. Pasākums šogad norisinājās jau trešo reizi un priecēja apmeklētājus ar radošām darbnīcām, dejas meistarklasi, vokāli instrumentālu, kā arī tautas deju un kora dziesmu koncertu, bet noslēgumā – saviļņojošu koncertu “Visa pasaule ziedos”, kas apmeklētājiem sniedza iespēju godināt latviešu folkloru un kultūru, kā arī kopīgi atpūsties interesantās nodarbībās.
  4. Biedrības “Apes jauniešu klubs “Sliedes”” projekts “Elīnas Zālītes 125. dzimšanas dienas svinības”, kam piešķirts līdzfinansējums 1213 EUR apmērā. Ape lepojas ar saviem cilvēkiem un īpaši – atpazīstamo novada dižgaru – Elīnu Zālīti! Par godu rakstnieces 125. jubilejai 2023. gada 6. un 7. septembrī notiks svinības, aicinot kopā sanākt vietējos iedzīvotājus un citus novada vai Latvijas iedzīvotājus, lai apmeklētājiem dažādās paaudzēs palīdzētu izprast, kāpēc mums ir tik svarīgs Elīnas Zālītes mantojums.
  5. Projekts “Erudīcijas un jautro mirkļu spēle “Apslēptās zināšanas” turpinājums”, piešķirtais līdzfinansējums 1392,70 EUR. Pasākumus plānots īstenot laikā no 2023. gada septembra līdz decembrim, kopā paredzot trīs spēļu kārtas un finālu, kuros tiks sekmētas iedzīvotāju zināšanas par novada tēmām, dažādiem citiem jautājumiem, kas sekmē iedzīvotāju informētību un erudīciju. Pasākuma pievienotā vērtība – tiek sekmēta savstarpēja pagastu iedzīvotāju saliedēšanās un iepazīšanās.

Ikviens no šiem projektiem sniedzis vērā ņemamu ieguldījumu vietējās kopienas ikdienas dzīvei, vairāki no tiem kļuvuši par iedzīvotājiem nozīmīgām un tuvām tradīcijām. Aicinām arī citus, kuriem padomā kāda ideja – sekot līdzi turpmākajiem projektu pieteikumu uzsaukumiem, lai rastu iespēju īstenot savu ieceri!

Beāte Putniņa

Smiltenes novada pašvaldības

Komunikācijas speciāliste