2022. gada 5. okt.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada uzņēmēji aicināti aizpildīt aptaujas anketu par dzīvojamās platības pieprasījumu speciālistiem

Smiltenes novada pašvaldība, sadarbībā ar pašvaldības SIA “Smiltenes NKUP”, plāno pasākumus valsts atbalsta saņemšanai īres mājokļu būvniecībai Smiltenes pilsētā, lai daļēji risinātu aktuālo dzīvojamās platības nepietiekamību novada teritorijā. Projektu plānots īstenot līdz 2026.gada 31.augustam.

Valsts atbalsta programma paredz, ka dzīvokļi tiek izīrēti mājsaimniecībām, kuru kopējie mēneša neto vidējie ienākumi, par kuriem maksāts iedzīvotāju ienākumu nodoklis atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta vai Kredītinformācijas biroja, vai līdzvērtīgas ārvalstu nodokļu administrācijas izziņai, iepriekšējā taksācijas gadā dzīvojamās telpas piešķiršanas brīdī izīrēšanai ir šādi:

– nepārsniedz 980 euro vienas istabas dzīvoklim;

– nepārsniedz 1635 euro divu istabu dzīvoklim;

– nepārsniedz 2450 euro trīs un vairāk istabu dzīvoklim.

Noteikumi paredz, ka īres maksas apjoms par vienu dzīvokļa kvadrātmetru, sākotnēji nedrīkstēs pārsniegt 5 EUR.

Ņemot vērā, ka dzīvojamās platības pieprasījums lielā mērā ir saistīts ar uzņēmējdarbības attīstību, Smiltenes novada pašvaldība lūdz Smiltenes novada uzņēmējus aizpildīt nelielu aptaujas anketu, lai veiktu provizoriskus aprēķinus par dzīvojamās platības pieprasījumu tuvāko trīs gadu periodā un projektējamās dzīvojamās mājas specifiku.

Lūgums aptaujas anketu aizpildīt līdz 12. septembrim. 

APTAUJAS ANKETU IESPĒJAMS AIZPILDĪT ŠEIT.