2023. gada 29. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novadpētniecības muzejs Mēru muižā MARTĀ aicina apmeklētājus gaidīt un sagaidīt pavasari!

Smiltenes novadpētniecības muzejs Mēru muižā MARTĀ aicina apmeklētājus gaidīt un sagaidīt pavasari!

Kā? Dabas tuvums parasti cilvēkiem pateic, cik tālu vai tuvu ir gadalaiks. Muzeja mājvietas – Mēru muižas apkārtne un parks – ir vēl ziemīgās noskaņās iegrimis, tikai dižozols un dižlapegle kā ainavas pārvaldnieki saskatās pāri muižas pils jumtam un zina – lai arī ir tik daudz sniega, tomēr drīz, drīz būs pavasar’s … Saskatās un aicina ienākt muzejā.

Martā muzejs joprojām piedāvā iegrimt mākslas, poēzijas un vēstures lappusēs, bet, sākot ar 14. martu, muzejs atspoguļos vienu no tradicionālās kultūras šķautnēm Latvijā, Vidzemē un Smiltenes apkārtnē – tā būs muzeja krājumā esošo dažādās tehnikās izšūtu dvieļu kolekcija – izstāde “Ik dvielīša izrakstīju”. Skolēnu brīvlaikā, sākot ar 14. martu, aicinām muzejā ģimenes ar lieliem un maziem bērniem, iedvesmoties no dvieļos ieaustajiem rakstiem un radīt savu rakstu – zīmēt uz papīra, izšūt uz krāsaina kartona vai izšūt savu rakstu uz auduma kā aplikāciju dvielim, citai tekstilijai vai arī pavisam citām ikdienā lietojamām lietām – somai, jostai, grāmatai u. tml. Papildus raksta radīšanai jaunieši (un arī pieaugušie!) varēs pārbaudīt savas zināšanas Smiltenes novada kultūrvēsturē, risinot āķīgus uzdevumus, krustvārdu mīklas un spēlējot muzeja spēles.

Aktivitātes notiks katru dienu no 14. marta līdz 18. martam muzeja darba laikā. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, bet lūgums ieplānot savu apmeklējumu ne vēlāk kā divas stundas pirms muzeja slēgšanas. Telefons uzziņai: 27054830.

 1. martā pulksten 12.00 – publiskā ekskursija PASTAIGA MUZEJĀ, uz kuru aicinām arī bērnus, jo tā šoreiz būs īpaši piemērota bērniem un jauniešiem.

Muzeja aktualitātēm aicinām sekot līdzi Facebook kontā https://www.facebook.com/smiltenesmuzejs.

Smiltenes novadpētniecības muzeja adrese: Smiltenes novads, Bilskas pagasts, Mēri, Mēru muiža.

Muzejs atvērts:

 1. slēgts
 2. 10.00 – 17.00
 3. 10.00 – 17.00
 4. 11.00 – 18.00
 5. 10.00 – 17.00

Se. 10.00 – 16.00

Sv. slēgts

AFIŠA MARTĀ

Izstādes.

 • KRĀSU PALETE. Gaujienas mūzikas un mākslas skolas gleznošanas priekšmeta un vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņu diplomdarbi.
 • DZEJU ES GRIBU UZGLEZNOT. Smiltenes novadnieka – mākslinieka, dzejnieka, skolotāja Alda Štelca (15.08.1952. – 1.07.1992.) akvareļi, grafikas, dzeja un piemiņas liecības.
 • Johana Kristofa Broces (1742 – 1823) devums Latvijas novadpētniecībā: Livonijas zīmējumu un aprakstu kolekcija LU Akadēmiskajā bibliotēkā” – ceļojoša izstāde, kurā apskatāmi J.K. Broces zīmējumi. Tie atspoguļo 18. gadsimta Livonijas (Latvijas un Igaunijas) muižas, pilis, pilsētas un laukus, kā arī dažādu etnisku un sociālu grupu iedzīvotājus.
 • Smiltene 18. gadsimtā un Jakobs Lange – ceļojoša izstāde, kas stāsta par Smiltenes mācītāja un valodnieka Jakoba Langes ieguldījumu leksikogrāfijā, latviešu kultūras izpētē un dokumentēšanā.

Pastāvīgās ekspozīcijas.

 • Mēru muižas vēsture.
 • Smiltenes novada medicīnas vēsture.
 • No Vecmāmiņas pūra lādes.
 • Birzuļu pamatskolas muzeja ekspozīcija.

Pasākumi.

 • marts – 18. marts muzeja darba laikāskolēnu brīvlaika aktivitātes izstādes “Ik dvielīša izrakstīju” ietvaros.
 • martā pulksten 12.00 – publiskā ekskursija bērniem un jauniešiem “Senās muižas stāsti”.

 

Smiltenes novadpētniecības muzeja adrese: Smiltenes novads, Bilskas pagasts, Mēri, Mēru muiža.

Muzejs atvērts:

 1. slēgts
 2. 10.00 – 17.00
 3. 10.00 – 17.00
 4. 11.00 – 18.00
 5. 10.00 – 17.00

Se. 10.00 – 16.00

Sv. slēgts