2024. gada 23. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novads iegūst sudraba godalgu vērtējumā “Uzņēmējiem draudzīgākais novads 2023”

Trešdien, 2023. gada 14. jūnijā, norisinājās Latvijas uzņēmējiem draudzīgāko pašvaldību izziņošana un sveikšana. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera kopā ar sadarbības partneriem – biznesa augstskolu “Turība”, organizāciju “Junior Achievment Latvia” un pētījumu centru “SKDS” apbalvoja Smiltenes novada pašvaldību ar iegūto sudraba godalgu – otro vietu kategorijā “Uzņēmējiem draudzīgākais novads 2023”.

Apbalvojuma pasniegšanas izvērtējumā tika ņemti vērā vairāki kritēriji – pašvaldības atbildes uz uzņēmēja interesi attīstīt biznesu konkrētajā reģionā jeb izmantota “slepenā pircēja” metode, kas veidoja 25% no kopvērtējuma, pašvaldības atbalsts izglītības iestādēm uzņēmējdarbības programmu īstenošanā un skolēnu mācību uzņēmumu organizēšanā, kas veidoja 15 % no kopējā vērtējuma, pašvaldības pašvērtējums – 15%, uzņēmumu vadītāju vērtējums, kas tika noskaidrots aptaujā – 30% un reģistrēto uzņēmumu daudzums konkrētajā pašvaldībā – 15%.

Smiltenes novads labākos rezultātus guva kategorijā “slepenais pircējs”. Savukārt aptaujā uzņēmējiem Smiltenes novada pašvaldība pirmajā vietā valstī ierindojās divās ranga kategorijās – pašvaldības atbalsts uzņēmējdarbībai un komunikācija ar pašvaldību.

Balvu Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Edgaram Avotiņam pasniedza A/S “Smiltenes piens” padomes priekšsēdētājs Armands Kovaldins.

Smiltenes novada pašvaldība pateicas uzņēmējiem par iespēju iegūt apbalvojumu un novērtēto ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstībā, tāpat arī saredz otro vietu, kā motivāciju izaugsmei nākotnē, viens no virzieniem – skolēnu mācību uzņēmumu vides pilnveide.

Beāte Putniņa

Smiltenes novada pašvaldības

Uzņēmējdarbības speciāliste