2023. gada 21. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes pilsētas svētki 2023 “Satiec Smilteni!”

Smiltenes pilsētas svētki šogad norisināsies no 14. jūlija līdz 16. jūlijam. Svētku devīze “Satiec Smilteni!” rosinās papildināt atmiņu krājumus ar piedzīvojumiem visām paaudzēm, pilsētas kartē iezīmējot arvien jaunas vietas un notikumus. Smiltenes pilsētas svētku mērķis ir pulcināt tuvus un tālus, priecāties vienam par otru, atgādināt, ka pilsētas enerģija un dzīvība atkarīga no katra iedzīvotāja, jo vietu rada cilvēki.

Svētki sāksies piektdien, 14. jūlijā, kad plkst. 19.00  Smiltenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks aizlūgums par Smiltenes pilsētu. No plkst. 15.00 līdz 18.00 Vecajā parkā, pie “Sēnītes”, smiltenieši ir aicināti piedalīties akcijā “Apsveic Smilteni svētkos, dāvinot dzeltenus ziedus”. Tās ietvaros aicinām ikvienu uz norises vietu nest dzeltenas (arī oranžas) krāsas puķes, lai, ziediņu pie ziediņa liekot, kopā sanāktu izveidot ziedušus Smiltenes trīs pakalnus.

Dienas noslēgumā no plkst. 20.00 Tepera ezera promenādē uz svētku skatuves kāps tautā iemīļoti aktieri ar latviešu teātra mūzikas programmu, uzstāsies grupa “Latvian Blues Band”, deju ritmos iegriezīs DJ RUDD un DJ demyjan.

Sestdiena, 15. jūlijs, ir svētku kulminācijas diena. Rīta programmā pilsētu modinās Smiltenes Pūtēju orķestris Pētera Vilka vadībā. No plkst. 08.00 līdz 14.00 Baznīcas laukumā savu labāko produkciju svētku tirgū piedāvās amatnieki, mājražotāji un citi tirgotāji, būs skatāma Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona militārā transporta, ieroču un ekipējuma izstāde. Plkst. 10.00 – 12.00 iedzīvotāji aicināti satikt pašvaldības vadību, speciālistus un citu jomu viedokļa līderus un piedalīties atvērtā paneļdiskusijā “Satiec pašvaldību”, kas notiks skvērā, pie Pils ielas 2, ar mērķi veicināt sabiedrības iesaistīšanu un tās aktīvu līdzdalību novada attīstības procesos. Šāda veida diskusiju pilsētas svētku ietvaros pašvaldība organizēs pirmo reizi. Lai uzzinātu par pašvaldības plānotajiem  lielākajiem infrastruktūras un investīcijas projektiem. Tiks diskutēts par to, kā pašvaldība var atbalstīt uzņēmējdarbību un palīdzēt piesaistīt darbaspēku, kā uzlabot izglītības kvalitāti un kas ir izglītības kvalitāte, ko iedzīvotāji ar to domā un ko sagaida.

No plkst. 12.00 līdz 15.00 Vecā parka āra lasītavas teritorijā Smiltenes novada pašvaldība organizē “Green Palette” šķiratlonu, kur Tev būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas atkritumu šķirošanu saistītos uzdevumos un videi draudzīga dzīvesveida meistarklases. Bērniem būs iespēja piedalīties lapu konfeti, plastilīna pagatavošanas meistarklasē un pieaugušajiem dabīgā skrubja un universāla tīrīšanas līdzekļa gatavošanas meistarklasē.

Garšu medniekiem no plkst. 11.00 Tepera ezera promenādē tiks piedāvāta iespēja apmeklēt meistarklases ar pavāru Elmāru Tanni. Plkst. 14.00 visi aicināti uz AS “Smiltenes piens” dāvinātā vide objekta “Smiltenes piena steķis” atklāšanu, kurš vienlaicīgi būs kā tūrisma objekts un ūdens ņemšanas vieta.

Plkst. 15.00 – 18.00 Smiltenes vidusskolas sporta laukumā, Dakteru ielā 27, būs iespēja vērot ielu basketbola sacensības “Smiltenes pilsētas svētku Trakums”. Tajā spēkiem mērosies Smiltenes novada pašvaldības administrācijas,  domes deputātu, amatiermākslas kolektīvu komandas – nepalaid garām! Notiks arī dažādas sportiskas un izglītojošas aktivitātes bērniem. Basketbola spēļu norises laikā – no plkst. 15.00 – 18.00 ikvienam interesentam būs iespēja aplūkot līdzās esošās Smiltenes vidusskolas telpas. Ēkā varēs brīvi iekļūt un telpas aplūkot ikviens interesents, jautājumu gadījumā būs iespēja vērsties pie vidusskolas dežurantes. Savukārt daudzfunkcionālā sporta kompleksa “Teperis” stadionā visas dienas garumā notiks Latvijas futbola veterānu komandu spēles.

Smiltenes bibliotēka šogad dzīvo simtgades zīmē, tajā apskatāma jubilejai veltīta izstāde “Un vairāk nekā gadusimtu garu, no tās uz ļaudīm gaismas stari skrien” (K. Apškrūma). Tajā aplūkojama arī Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu tekstildarbu izstāde “Noslēpumainā zemūdens valstība” un  Aleksandra Luhaera gleznu izstāde “Krāsu akords.”

Svētku programmā netiks aizmirsts arī par pašiem mazākajiem pilsētas svētku apmeklētājiem  – uz Tepera ezera salas būs “Activepark” atrakcijas, mini golfs, loka šaušana, ūdens bumbas, izbrauciens ar kuģīti “Made Maria”, ansambļa “Jēkabs ar vēl dažiem” koncerts.

Viedrades kvartālā, Pils ielā 9, kas nākotnē kļūs par mājvietu gan inovatīvai uzņēmējdarbībai, gan pulcēs smilteniešus dažādos sabiedriskos un kultūras pasākumos un aktivitātēs, no 13.00 – 19.40 būs baudāmas laikmetīgās dejas meistarklases ģitārista Edgara Rubeņa pavadībā, Gundegas Evelones performance “Savvaļas” dzejas grafiti. No 21.00 – 02.00 mūziķis, mākslinieks un galerijas 427 kurators Kaspars Groševs, Uģis Krastiņš, kurš pazīstams arī kā Ug Ug Ugg Ugg un DJ KRII.

Sestdien uz Smiltenes svētku skatuves varēsim redzēt, dzirdēt Latvijā zināmus un populārus mūziķus, kas priecēs gan koncertos, gan ballēs: grupa “Kautkaili”, dziedātāja Grēta Grantiņa, hiphopa mūzikas apvienība “Kreisais Krasts” un “Stradivari”  un daudzi citi. Svētku īpašie viesi būs Intars Busulis un Abonementa orķestris.

Svētku aktivitātes ir bez maksas.

Piedzīvojam un svinam svētkus kopā, SATIEKOT SMILTENI 2023!

Programma

Sagatavoja

Laura Grīnvalde

Digitālā mārketinga un komunikācijas speciālists, Smiltenes novada pašvaldība