2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes tehnikuma jaunieši pārstāv skolu jauno lauksaimnieku konkursā Parīzē

Februāra beigās Parīzē (Francija) notika starptautiskā lauksaimniecības izstāde “Paris International Agricultural Show” un Eiropas jauno lauksaimnieku konkurss, kurā jaunieši no Smiltenes tehnikuma –  3. b lopkopības tehniķu kursa audzēkne Karlīna Paula Kārkliņa un 2. a lopkopības tehniķu kursa audzēknis Linards Brikulis – sacentās šķirnes dzīvnieku vērtēšanā. Karlīna Paula 64 jauno speciālistu konkurencē izcīnīja 7. vietu, kas tehnikuma vēsturē minētajā konkursā ir pirmais tik augsts vērtējums. Savukārt Linards ieguva 49. vietu. Vissirsnīgākais paldies skolotājai Jolantai Duncītei par jauniešu sagatavošanu konkursam!

“Ir milzīgs gandarījums,” par sasniegto saka Karlīna Paula. “Noteikti iesaku šādā konkursā piedalīties ikvienam jaunietim. Tā ir unikāla pieredze, kas noteikti noderēs gan turpmākajās studijās, gan karjerā.“

Konkursa laikā Karlīnai Paulai un Linardam vajadzēja vērtēt Holšteinas šķirnes govis un Limuzīnas šķirnes liellopus. Lielākais izaicinājums bijusi franču un angļu valodas, ar kurām brīžiem gājis tā, kā gājis. Kopā ar jauniešiem uz Franciju devās tehnikuma projektu vadītāja Madara Ciemiņa.

Karlīna Paula mācīties uz Smilteni atnākusi no Siguldas. “Man jau no bērnības ļoti patīk tieši lielie dzīvnieki – zirgi un govis. Pēc tehnikuma plānoju doties uz Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti. Par specialitāti pagaidām domāju. Šobrīd jau vēl jāpabeidz tehnikums. Priecē, ka esam ļoti draudzīgs kurss, ka mums ir ļoti jauka kursa audzinātāja Liene Brūvele, ar kuru kopā piedzīvoti daudzi skaisti brīži.”

No mācību stundām Karlīnai Paulai visvairāk patīk praktiskās nodarbības uzņēmumos. Brīvajā laikā viņa dejo tehnikuma deju kolektīvā “Amatnieki” un spēlē saksofonu.

 

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Madara Ciemiņa