2024. gada 14. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smilteni īsā pieredzes vizītē apmeklē Setomā pašvaldības delegācija

Otrdien, 8. augustā, Smilteni īsā pieredzes vizītē apmeklēja Setomā (Setomaa) pašvaldības delegācija no Igaunijas. Vizītes mērķis – iepazīties ar pašvaldības darbu un attīstības projektu īstenošanas pieredzi. Sadarbība ar Igaunijas pašvaldību Smiltenei un Apei ir izveidojusies vairākus gadus atpakaļ, īstenojot kopīgu pārrobežas projektu vietējiem pārtikas produktu ražotājiem un amatniekiem.
 
Ar viesiem tikās pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece kultūras un sociālajos jautājumos Astrīda Harju, izpilddirektors Andris Lapiņš, viņa vietnieks attīstības jautājumos Mārtiņš Ulāns un Tūrisma jomas vadītāja Marta Vika. Prezentācijas laikā stāstījām par novadu, pašvaldības darbu, plānotajiem investīciju projektiem un lielākajiem attīstības izaicinājumiem. Noslēgumā viesi devās ekskursijā pa Smiltenes pilsētu.
 
Informācijai – Setomā pašvaldība izveidota 2017. gadā administratīvās reformas laikā, tajā ietilps pilsēta Verska un 156 ciemi. To dēvē arī par Igaunijas un Eiropas Savienības austrumu robežu. Setomā iedzīvotāji ļoti lepojas ar savām kultūras tradīcijām – viņus atpazīst ar īpašo dziedāšanas manieri seto leelo jeb setu lēlo, straujām un emocionālām dejām un krāšņiem tautas tērpiem.
 
Vairāk par Setomā un tūrisma iespējām var uzzināt: https://www.visitsetomaa.ee/lv
 
Sagatavoja:
Marita Mūze
Komunikācijas nodaļas vadītāja