2023. gada 28. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Šogad svinēsim Elīnas Zālītes 125. Dzimšanas dienu

Biedrība Apes Jauniešu klubs “Sliedes” aktīvi darbojas pie projekta “Elīnas Zālītes 125. dzimšanas dienas svinības” īstenošanas. Plānots turpināt pagājušajā gadā uzsākto šarmantās Elīnas Zālītes tēla, viņas devuma – dzejā, stāstos, prozā, literatūrā bērniem, lugās un tulkojumos – izzināšanu. Arī šogad ieceres realizāciju atbalsta Smiltenes novada pašvaldība.

Projekta mērķis 2023. gadā ir izveidot un īstenot pasākumu kopumu “Elīnas Zālītes 125. dzimšanas dienas svinības” dažādām paaudžu grupām.

Pirmās svinību aktivitātes gaidāmas jau  6. un 7. septembrī, kad notiks tikšanās Elīnas Zālītes mājas pagalmā, Dzirnavu ielā 24, Apē.

Programmā plānots: No plkst. 11.00 Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēni dosies iepazīt ziedus Elīnas Zālītes dzejā kopā ar E. Zālītes memoriālās mājas vadītāju Irēnu Meisteri un piedalīties ziedu veidošanas meistarklasēs, ietverot E. Zālītes dzejā sastopamos ziedus. No plkst. 16.00 iepazīt ziedus un darboties meistarklasēs būs aicināti arī citi interesenti.

Paralēli notiek darbs pie scenārija izstrādes literāri muzikālai dzejas kompozīcijai, lai jau oktobrī varētu norisināties E. Zālītes dzimšanas dienas svinības “Elīnai Zālītei 125. – Dzīve. Dzeja. Mūzika.”

Pasākumu kopumu Apes pilsētā veidos Jauniešu klubs “Sliedes” sadarbībā ar Elīnas Zālītes memoriālās mājas vadītāju Irēnu Meisteri, Apes tautas namu, Apes bibliotēku, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolu un Apes apvienības pārvaldi.

Lai mums kopā sanāk!

Apes Jauniešu klubs “Sliedes”