2024. gada 2. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Somu tūristus iepazīstina ar ceļošanas iespējām Vidzemē

Pagājušajā nedēļā, no 18. līdz 21. janvārim, Somijas galvaspilsētā Helsinkos notika Ziemeļvalstu lielākā starptautiskā tūrisma izstāde “MATKA 2024”. Daudzu valstu nacionālo stendu vidū bija arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta organizētais Latvijas nacionālais stends. Tajā ar Latvijas tūrismu un tā piedāvājumu izstādes viesus iepazīstināja Latvijas tūrisma nozares pārstāvji – viņu vidū arī Vidzemes plānošanas reģions (VPR) un pašvaldību sadarbības partneri.

Tūrisma izstādi – gadatirgu šogad apmeklēja vairāk nekā 50 000 apmeklētāju. Tie bija gan tūroperatoru pārstāvji, tūrisma aģenti un speciālisti, gan dažādu paaudžu ceļotāji. VPR un tūrisma speciālisti no Valmieras, Cēsu, Limbažu, Siguldas un Smiltenes novadiem aicināja izstādes apmeklētājus pavadīt brīvdienas Latvijā un iepazīt Vidzemi. Latvija ir somu iecienīts ceļojumu galamērķis. Latvijas stendā iegriezās daudz interesentu, kuri plāno vasaras ceļojumus gan sev, gan grupām. Viņi vēlas ne tikai atpūsties Latvijā, baudīt jau zināmo, bet arī iepazīt kaut ko jaunu. Daudzi ir bijuši Rīgā, Jūrmalā, citiem ir pazīstamas Sigulda, Cēsīs un Valmiera. Atkal viesojoties Latvijā, viņi labprāt atklātu jaunas apskates vietas un neierastākus ceļus.

Izstādē daudzi apmeklētāji meklēja idejas iedvesmojošiem ceļojumiem vasaras atvaļinājumu laikā. Viņi prasīja padomus un ieteikumus par apskates, atpūtas un apmešanās vietām Vidzemē. Citiem viesošanās Vidzemē būtu pieturpunkts ceļojumā cauri visām trim Baltijas valstīm. Viesiem – somiem un citu valstu iemītniekiem –  bija dažādas intereses: velomaršruti, atpūta dabā, kultūras mantojums un saistoši pasākumi, SPA atpūtas iespējas, vietējais  ēdiens. Jāatzīmē, ka izstādes laikā Latvija saņēma balvu kā somu iecienītākais 2023. gada gastronomijas galamērķis. Viens no apmeklētāju biežāk uzdotajiem jautājumiem bija par ceļošanu Latvijā ar sabiedrisko transportu, kā arī par iespējām ceļot un apmesties ar kemperiem.

VPR un sadarbības partneri iepazīstināja izstādes apmeklētājus ar tūrisma ceļa “Via Hanseatica” informatīvo tūrisma materiālu – karti “Rīga – Tartu” somu valodā. Tā tika izdota pērn, bet šogad ir papildināta un atkārtoti izdota, apkopojot tūrisma objektus un interesantas tūristu piesaistes vietas kādreiz nozīmīgā, senā tirdzniecības ceļa apkārtnē kā Vidzemē, tā arī Igaunijas dienvidaustrumos. Pārrobežu tūrisma ceļa “Via Hanseatica” uzturēšanā Latvijas teritorijā sadarbojas Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas un Valmieras novadu pašvaldības, kā arī VPR un partneri Igaunijā. Šī sadarbība dod iespēju  piedāvājumā  apvienot interesantākos apskates objektus plašā teritorijā.

Tūrisma ceļa “galapunkti” – Rīga un Tartu – ir starptautiski pazīstami, tāpēc stenda apmeklētāji izrādīja interesi par daudzveidīgajām atpūtas iespējām Vidzemē, kā arī  labprāt ņēma karti “Rīga – Tartu” izpētīšanai mājās. 

Tūrisma eksperte VPR Ilze Liepa par dalību izstādē “MATKA 2024” saka: “Izstādē bija pārsteidzoši liels apmeklētāju skaits, kaut ir digitālais laikmets, un gandrīz visu iespējams atrast internetā. Tas tomēr nespēj aizstāt personīgu sarunu, dalīšanos iespaidos un atbildes uz jautājumiem, kuri rodas sarunas gaitā.”

Jautājumiem: Ilze Liepa, Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperte un “Via Hanseatica” koordinatore Latvijā, [email protected]

Informāciju sagatavoja: Zane Kaķe, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste