2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Staigāšanas izaicinājumā aktīvākā pašvaldība Vidzemes plānošanas reģionā – Alūksnes novads

Sabiedrības integrācijas fonda rīkotais staigāšanas izaicinājums “Miljoni soļu Latvijai”, kurā aicinātas iesaistīties Latvijas pašvaldības un to iedzīvotāji, norisinās jau aptuveni mēnesi, tāpēc pienācis laiks aplūkot līdzšinējo progresu ‒ cik aktīvi ir Latvijas iedzīvotāji un kurās pašvaldībās ir vislielākais noieto soļu skaits. Rezultāti mainās teju katru dienu un noslēdzoties pirmajam mēnesim kopš izaicinājuma sākuma, aktīvākā komanda pēc vidējā soļu skaita Vidzemes plānošanas reģionā ir Alūksnes novads.

Staigāšanas izaicinājums “Miljoni soļu Latvijai” norisinās jau mēnesi un uz doto brīdi tajā piedalās vairāk kā 17 000 dalībnieku. Vērtējot pēc dalībnieku skaita, lielākās komandas Vidzemes plānošanas reģionā patlaban ir Valmieras novads (816 dalībnieki), Ogres novads (730 dalībnieki), Madonas novads (651 dalībnieki), Cēsu novads (520 dalībnieki) un Alūksnes novads (419 dalībnieki).

Lai savstarpējā cīņa būtu godīga pret aktīvajiem dalībniekiem, janvāra sākumā tika mainīts veids kā tiek aprēķināti izaicinājuma rezultāti – dalībnieki, kuru sakrātais soļu skaits ir 0, netiek skaitīti pie vidējo soļu aprēķina.

Neraugoties uz mazāku dalībnieku skaitu, nostaigāto soļu ziņā aktīvākās komandas Vidzemes plānošanas reģionā ir Alūksnes novads (dalībnieki nedēļā vidēji nogājuši 50 292 soļu), Varakļānu novads (53 253 soļu), Smiltenes novads (36 904 soļu), Ogres novads (36 694 soļu) un Valkas novads (35 966 soļu). Mēneša laikā Vidzemes plānošanas reģionā iedzīvotāji nostaigājuši 563 679 051 soļu un kopvērtējumā ierindojas otrajā vietā kā aktīvākais reģions staigāšanas izaicinājumā.

Alūksnes novads Vidzemes plānošanas reģionā ir pārņēmis līderpozīciju, bet Varakļānu novads nokrities uz otro vietu. Jāuzteic Smiltenes novads un Valkas novads – abas komandas pēc pirmajām divām nedēļām nebija starp piecām aktīvākajām komandām, taču šobrīd abas komandas savā reģionā ierindojas top 5.

Ja aplūkojam kopējo nostaigāto soļu skaitu, piecas aktīvākās pašvaldības visā izaicinājumā ir Rīgas valstspilsēta (176 465 455 soļu), Liepājas valstspilsēta (106 960 374 soļu), Valmieras novads (104 046 255 soļu), Saldus novads (94 825 108 soļu), Ogres novads (94 377 033 soļu).

Statistika rāda, ka mēneša laikā 43 Latvijas pašvaldībās iedzīvotāji nostaigājuši vairāk kā divus miljardus soļu jeb vairāk kā 1 600 000 km. Tas būtu gandrīz 1000 reizes apiet apkārt Latvijai vai 50 reizes – apkārt pasaulei. Kopš izaicinājuma sākuma Latvijas iedzīvotāji vidēji nedēļas laikā nostaigājuši vairāk kā 40 000 soļu jeb vidēji dienā – 5000 soļu.

Aktīvāko komandu topu iespējams apskatīt vietnē https://vietagimenei.lv/miljoni-solu-latvijai. Lai piedalītos Sabiedrības integrācijas fonda rīkotājā izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai”:

  • lejupielādē lietotni Walk15;
  • izvēlies konkrētu pašvaldību, kurā tiks fiksēti tavi soļi;
  • staigā, soļo, tipini un aicini apkārtējos iesaistīties staigāšanas izaicinājumā!

Dažkārt ierīces ar dažādiem drošības ierobežojumiem var neieskaitīt tavus sakrātos soļus. Ja šķiet, ka tavi soļi netiek reģistrēti, sazinies ar Walk15 atbalsta komandu rakstot uz [email protected].

Staigāšanas izaicinājuma “Miljoni soļu Latvijai” mērķis ir ne tikai motivēt Latvijas iedzīvotājus veselīga dzīvesveida atbalstīšanā ziemā, bet arī veidot ikviena iedzīvotāja piederības un kopienas sajūtu savai pašvaldībai. Izaicinājums darbojas virtuāli, un tajā aicināts iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, reģistrējoties lietotnē Walk15. Kopā katrs solis ir svarīgs!

Papildu informācija:
Ilze Sarkanābola
Sabiedrības integrācijas fonds
Sabiedrisko attiecību vadītāja