2024. gada 23. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Starptautiskā dejas izrāde brīvai telpai – VĒRPETE

20. aprīlī plkst. 19.00 aicinām uz Starptautisko dejas izrādi brīvai telpai – VĒRPETE
Izrādes “Vērpete” pamatā ir interese par ķermenisku pieredzi un tautas melodiju ritmiskajām struktūrām, ar kuru palīdzību mākslinieki ir izveidojuši kustību partitūru tikai no vienas griešanās kustības. Izrādes autori un izpildītāji Ēriks Eriksons (Erik Eriksson, Zviedrija) un Krišjānis Sants ceļo pa telpu, sagriežoties roku rokā, šādi izmantojot kustību, lai uzturētu telpu, deju un publiku dinamiskā atkārtojuma, precizitātes, ātruma, uzticības un pacilātības modelī. Ar apņemšanos palikt kopā, atbalstot otru un saglabājot kontrabalansu, mākslinieku deja iekustina publiku, tā caur kustību veidojot kopīgu telpu. Vērojot dejotāju satvēriena un kustības neapturamu inerci tāpat kā dabas stihiju, šī izrāde iedarbojas ar aptverošu dinamiku, ko pirmais uztver ķermenis, nevis prāts.
Vērpete 2016. gadā saņēma Spēlmaņu nakts balvu kā sezonas laikmetīgās dejas notikums un 2022. gadā tika atjaunota un papildināta.
Ēriks Eriksons un Krišjānis Sants satikās studiju laikā Briseles dejas skolā P.A.R.T.S. Ēriks ir izpildītājs, pedagogs un horeogrāfs un strādā Zviedrijā, Latvijā, Beļģijā un Somijā. Ēriks ir ieguvis maģistra grādu Dānijas Nacionālajā izpildītājmākslu skolā. Viņa prakses centrā ir interese par dejas kā fiziskas sajūtas nodošanu. Krišjānis Sants ir ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grādu scenogrāfijā. Krišjānis darbojas apvienībā “IevaKrish”, kur kopā ar Ievu G.-Santu veido darbus, pievēršot uzmanību vārdos neizteiktai telpas, kustības un ritma komunikācijai.
Horeogrāfi, izpildītāji: Krišjānis Sants, Ēriks Eriksons
Mūziķi: Mārtiņš Miļevskis (vibrafons), Rihards Lībietis (ģitāra)
Producente: Laura Stašāne / Latvijas Jaunā teātra institūts
Viesizrāžu vadītāja: Anna Zagorska
Biļetes: 5 EUR, Biļešu Paradīze kasēs