2023. gada 30. nov.
A- A A+
Viegli lasīt

Startējis Smiltenes novada čempionāts sievietēm volejbolā 6:6

Septiņas Smiltenes novada sieviešu volejbola komandas Variņu pamatskolas sporta zālē tikās lai sāktu cīņu par 2024. gada novada čempionāta godalgām. Sacensības notiks piecās kārtās un otrā kārta paredzēta 16. decembrī Smiltenē. Kopvērtējumā tiks vērtēti katras komandas četru labāko kārtu rezultāti.

Tā kā dalīt apakšgrupās septiņas komandas nebūtu izdevīgi, komandu pārstāvju sanāksmē tika pieņemts lēmums izspēlēt apli, komandām spēlējot katrai ar katru līdz divu setu uzvarai. Setu spēlējot līdz 15 punktiem.  Pēc piecu stundu cīņām uz diviem laukumiem noskaidrojās pirmās kārtas uzvarētāja komanda.

Tā bija jaunizveidotā komanda “Sestais temps” (Linda Puriņa, Kristiāna Oto, Elza Elksnīte, Dina Vītola, Sandija Gotmane, Enija Paleja un Hanna Gabriela Ziemiņa).  Neskatoties uz uzvaru pirmajā kārtā Sestajam tempam nācās piedzīvot zaudējumu spēlē ar Smiltenes BJSS, kur Sestajam tempam pēc uzvarētā pirmā seta 15:8 tālāk nācās zaudēt otrajā setā 15:17 un trešajā setā 12:15. Viegli Sestajām tempam negāja arī spēlē ar Blici, kur uzvaras pirmajā un trešajā setā 15:5 un 15:5, savukārt spēles otrajā setā pārākas bija Blices spēlētājas 15:6.

Otrajā vietā Smiltenes BJSS komanda (Rūta Zandere, Laine Osma, Justīne Kalniņa ,Sanija Strauja, Megija Dzene, Katrīna Rozīte, Monta Kraukle un Annija Cera ), kas spēlē pret Lēdijām piedzīvoja zaudējumu 13:15 un 11:15. Spēlē pret Blici viņām uzvara trijos setos zaudējot pirmo setu 9:15 un uzvarot nākošos setus 15:9 un 15:6.

Trešajā vietā komanda Blice (Zanda Beitika , Baiba Veļika , Elza Gruzdiņa, Liene Krūmiņa, Sanija Reičela Feldmane , Evija Cirša un Marta Sirmā), kas ļoti spraigā un ilgām izspēlēm bagātā spēlē 16:14 un 16:14 uzvarēja komandu Lēdijas. Blicei zaudējums trijos setos spēlē pret Grundzāli, kur pirmajā setā 15:9 uzvara Grundzālei, otrajā setā 15:13 uzvara Blicei, trešajā setā 15:5 uzvara Grundzālei. Šī bija Grundzāles pirmā uzvara spēlēs pret Blici visu Smiltenes čempionātu vēsturē.

Cīņā, kas izšķīra ceturtās un piektās vietas ieguvējas Lēdijas (Līga Osma, Sintija Ģēģere, Guntra Cera, Arta Klapare, Zane Cīrule un Ieva Palma) pieveica savu mūžseno pretinieci Grundzāli (Dace Kalniņa, Līna Lapiņa, Ance Kukaine, Katrīna Strazdiņa, Klaudija Rēpele, un Megija Ķestere) 15:13 un 15:12. Sesto un septīto vietu savstarpējā spēlē noskaidroja D.O. Apes pamatskola (Estere Grandava, Laura Bērziņa, Laura Kranāte, Ance Ābolkalne, Paula Nika Sīmane, Estere Bambule, Enija Muceniece, Keita Kamberkalne un Beāte Jasinska) un Grundzāles pamatskola (Kristīne Vilemsone, Estere Zeibote, Daniela Gaismiņa, Alise Peneze, Nanija Lība Uskliņģe un Elīna Bačka, kur pirmajā setā uzvara Grundzāles pamatskolai 19:17. Pēc komandas kapteines traumas Grundzāles pamatskolai nācās spēlēt piecatā un nākošos divos setos uzvarēja Apes meitenes 15:10 un 15:11.

 Turnīrā jāatzīmē pat piecu  komandu līdzīgie spēku samēri , kas sola intrigu visa čempionāta garumā.

 

Informāciju sagatavoja:
Sacensību galvenais tiesnesis
Māris Stabiņš