2024. gada 14. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Streika laikā iespējamas izmaiņas Smiltenes novada izglītības iestāžu darbībā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība organizē nozares darbinieku streiku, kas notiks no 24. līdz 26. aprīlim un protesta gājienu 24. aprīlī, kur piedalīsies arī izglītības iestāžu darbinieki no Smiltenes novada.

Streikā piedalīsies 11 Smiltenes novada izglītības iestāžu darbinieki:

 • Blomes pamatskolas;
 • Grundzāles pamatskolas;
 • Launkalnes sākumskolas;
 • Raunas pamatskolas;
 • Variņu pamatskolas;
 • Smiltenes novada speciālās pamatskolas;
 • Palsmanes pirmsskolas izglītības iestādes;
 • Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas;
 • Gaujienas mākslas un mūzikas skolas;
 • Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas;
 • Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis”.

Šajās izglītības iestādēs laikā no 24. līdz 26. aprīlim iespējamas izmaiņas mācību procesā. Lai uzzinātu precīzu informāciju par plānoto streika ilgumu, mācību procesa organizēšanu, dežūrgrupām streika laikā, aicinām vecākus sazināties ar izglītības iestādi.

Protests tiek organizēts balstoties uz 2022. gada 12. septembrī pieteikto streika sarunu, pieprasot valdību uzņemties atbildību par iepriekš lemto, pieņemt grozījumus attiecīgajos normatīvajos aktos, kas apstiprinātu pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku no 2023. gada 1. septembra, darba slodzes sabalansēšanu no 2023. gada.

 

Beāte Putniņa

Smiltenes novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste