2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Stūriška Argentīnā dramatiskā finišā izcīna otro vietu Pasaules kausa BMX 7. posmā

Naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika Argentīnas pilsētā Santiago del Estero aizvadītajā UCI Pasaules kausa septītajā posmā dāmu U23 grupā Latvijas vadošā braucēja Veronika Monika Stūriška izcīnīja otro vietu. Gaidāmajā vakarā turpat norisināsies astotais posms.

Pasaules kauss BMX superkrosā ar pēdējiem četriem posmiem tiek noslēgts Argentīnas vadošajā BMX centrā, kas atrodas Santiago del Estero pilsētā. No Latvijas sportistiem šajos posmos piedalās “Silvas ziķeri/ Smiltenes BJSS” ikdienā pārstāvošā Veronika Monika Stūriška. Pasaules kausa kopvērtējumā viņa atradās augstajā otrajā vietā.

Septītā posma sacensības Veronika iesāka ar uzvaru pirmajā kārtā, tuvāko sekotāju un vienu no sīvākajām konkurentēm Avu Korleju apsteidzot par vienu sekundes desmitdaļu. Ceturtdaļfinālā mūsu braucēja par uzvaru sīvi cīnījās ar britu braucēju Emīliju Hatu, par mata tiesu atzīstot konkurentes pārākumu.

Pusfinālā Veronikai sīvāko konkurenci izrādīja ASV braucējas. Braucienā uzvarēja iepriekš apsteigtā Ava Korleja, kamēr otrā bija Maknēzija Geiherta. Jaunpiebalgas vidusskolas 12. klases skolniecei trešā pozīcija.

Viss izšķīrās lielajā finālā. Tajā Veronika jau pēc starta izvirzījās otrajā vietā aiz Avas Korlejas. Trasē trenera Ģirta Kātiņa audzēkne spēja cieši sekot vadībā esošajai Korlejai. Pēdējā taisnē Veronika līderi panāca, tomēr apsteigt nepaguvu un finišēja otrajā vietā. Trūka vien divas sekundes simtdaļas. Trešo vietu ieguva britu sportiste Emīlija Hata, kura Veronikai zaudēja teju pussekundi.

Pasaules kausa kopvērtējumā Veronika Monika Stūriška saglabā otro vietu. Tiesa, starpība līdz līderei Tessai Martinesai ievērojami samazinājies. Tagad abas sportistes šķir 94 punkti (iepriekš 184). Martinesai šajā posmā nācās samierināties ar desmito vietu.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss|
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs|
Tālrunis: +371 26255435                                                         
Elektroniskā pasta adrese: [email protected]

Foto: UCI.CH