2024. gada 23. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Svinīgi noslēdz Ebreju kapu sakopšanas akciju

Kā vēstīts iepriekš, no 28. jūlija Smiltenē viesojās vācu biedrība “LOT e.V.” Klausa Pītera Reksa vadībā ar mērķi sakopt Ebreju kapus Raiņa ielā 53B. Akcijas svinīgais noslēgums notika 4. augusta pēcpusdienā, klātesot arī Izraēlas vēstniecei Šāronai Rapaportai-Palgi.

Pasākumā piedalījās arī Rīgas Ebreju kopienas izpilddirektore Gita Umanovska, Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone un muzeja “Ebreji Latvijā” vadītājs Iļja Ļenskis. Smiltenes novada pašvaldību pārstāvēja tās domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Nedēļas garumā biedrības pārstāvji – brīvprātīgie jaunieši – paveikuši ievērojamu darbu: pacelti un no zemes izrakti pieminekļi, attīrītas un sakoptas kapavietas, izveidotas taciņas, kā arī izbūvēta ieeja teritorijā. Secināts, ka vēsturiskā kapsēta sastāv no divām daļām – jaunākiem un vecākiem apbedījumiem, kas atdalīti ar nelielu zemes valni. Kapakmeņi tika pētīti, numurēti, veidota karte – informācija pieejama biedrības tīmekļvietnē https://www.lot-ev.de/ (vācu valodā).

Smiltenes novada pašvaldība no sirds pateicas un augstu novērtē ikviena biedrības dalībnieka ieguldījumu Ebreju kapu sakopšanā. Īpaši paldies K. P. Reksa kungam! Paldies pašvaldības Saimnieciskajai nodaļai par tehnisko un organizatorisko atbalstu darba procesā!

Par akciju vairāk lasi ŠEIT.

 

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas un mārketinga speciāliste