2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Tuvojas Sakoptības mēnesis Smiltenes novadā

No 2024. gada 29. marta līdz 28. aprīlim Smiltenes novadā noteikts Sakoptības jeb Spodrības mēnesis. Tā laikā ugunskurā atļauts sadedzināt (tikai) koku, krūmu sausos un kaitēkļu bojātos zarus sava īpašuma teritorijā, ievērojot ugunsdrošības pasākumus un neradot kaitējumu trešās personas veselībai un mantai. Šajā laikā tiks nodrošināta lapu un augu sauso daļu izvešana Smiltenes pilsētā.

Smiltenes novads var lepoties ar ainavisku dabu un sakārtotu pilsētvidi, kas ļauj baudīt kustību prieku, atjaunot spēkus un būt harmonijā ar sevi. Apkārtējā vide un tās uzturēšana kārtībā ir mūsu ikkatra atbildība, tāpēc jau vairākus gadus pašvaldība organizē Sakoptības jeb Spodrības mēnesi novada teritorijā, ļaujot veikt plašākus sakopšanas darbus.

Noteiktajā laika periodā ir atļauts kurt ugunskurus, kas citkārt aizliegts. Tajos var sadedzināt koku un krūmu bojātos zarus, nenodarot kaitējumu trešās personas veselībai un mantai. Obligāti jāievēro ugunsdrošības pasākumi.

Tāpat Sakoptības mēneša laikā Smiltenes pilsētas teritorijā no privātmājām un uzņēmumu teritorijām tiks bez maksas izvesti maisi ar iepriekš sagrābtām lapām un citām zaļo augu daļām. Izvešanu nodrošina SIA “Smiltenes NKUP”, bet apmaksā pašvaldība, ja tiek ievēroti nosacījumi:

  • no katras mājsaimniecības savākšanu veic ne vairāk kā 1 reizi;
  • izvešana jāpiesaka no šī gada 2. līdz 16. aprīlim, zvanot uz SIA “Smiltenes NKUP” pa telefona numuru 29161694 darba laikā no plkst. 9.00 līdz 12.00;
  • obligāti paziņojamā informācija – mājas adrese, vieta, kur atstās maisus, gadījumā, ja mājas adrese nesakrīt ar atstāšanas vietu, telefona numurs;
  • savāktās zaļo augu daļas un lapas liek savos maisos, kurus var nodot otrreizējai pārstrādei, kā arī tie jānovieto ārpus sētas;
  • gadījumā, ja maisos bez zāles un lapām tiks konstatēts augļu, ogu, dārzeņu, zaru un sadzīves atkritumu piemaisījums, maisi netiks izvesti.

Maisu izvešana Smiltenes pilsētā plānota:

 

Zona

Plānotais maisu izvešanas datums Ielas un apdzīvotas vietas, kurās plānots izvest maisus
I zona 18.  aprīlī Atmodas iela, Augstā iela, Avotu iela, Bērzu iela, Blaumaņa iela, Brūža iela, Dakteru iela, Dārza iela, Galdnieku iela, Jaunā iela, Kaļķu iela, Klievu iela, Ķiršu iela, Lejas iela, Meža iela, Mežoles iela, Ozolu iela, Peldu iela, Priežu iela, Saltupi, Silva, Smilšu iela, Sporta iela, Zaķu iela
II zona 25. aprīlī Abuls iela, Audēju iela, Ābeļu iela, Baznīcas laukums, Celtnieku iela, Ceriņu iela, Cērtenes iela, Drandu iela, Kaikas iela, Kalna iela, Klusā iela, Krasta iela, Krāsotāju iela, Lauku iela, Lazdu iela, Limbažu iela, Līkuma iela, Līvu iela, Marijas iela, Mētras iela, Mūrnieku iela, Parka iela, Pils iela, Pilskalna iela, Raiņa iela, Rīgas iela, Veldes iela
III zona 2. maijā Cēsu iela, Daugavas iela, Druvas iela, Dzērves iela, Dzirnavu iela, Ezera iela, Gaujas iela, Kalēju iela, Kalnamuiža, Kanāla iela, Kapu iela, Lielā iela, Līkā iela, Mazā Dārza iela, Mazā Jaunā iela, Pļavas iela, Podnieku iela, Rūpniecības iela, Stacijas iela, Valkas iela, Valmieras iela, Vaļņu iela, Vēju iela, Vidzemes iela

Vadoties pēc laikapstākļiem un saņemto pieteikumu skaita, lapu izvešanas laiks var tikt pagarināts vai noteiktas papildus izvešanas dienas.

Tāpat informējam, ka zaru izvešanu ir iespējams pieteikt par maksu, zvanot uz SIA “Smiltenes NKUP” pa tālruni 29161694 darba laikā no plkst. 8.00 – 17.00 vai SIA “ZAAO” – 64281250 vai 29225862. Bez maksas zarus iespējams nodot SIA “ZAAO” Aprites ekonomikas centrā “Daibe”

Lai kopā sanāk radīt zaļu un sakoptu vidi mums apkārt! Jautājumu gadījumā var vērsties pašvaldības Saimnieciskās darbības nodaļā, zvanot pa tālruni 28559658 (Una Raiskuma, teritorijas apsaimniekošanas speciāliste).

 

Informē

Saimnieciskā nodaļa

 

Sagatavoja

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas un mārketinga speciāliste