2023. gada 2. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Šodien uz Ukrainu dosies uzņēmēju un Valsts Robežsardzes sarūpēts konvojs

 

 

Apvienojot Latvijas un Igaunijas uzņēmēju sarūpētos pikapus, kā arī Valsts Robežsardzes un Valsts meža dienesta ziedotos transportlīdzekļus, 11.oktobrī plkst.10.00 no “Arēna Rīga” ceļā dosies fonda “Uzņēmēji mieram” organizēts palīdzības konvojs uz Ukrainu.

No šīs Valsts Robežsardzes ziedojumu partijas pirmie ziedotie pikapi un džipi ir sagatavoti ceļam, lai dotos palīgā leģendārām Ukrainas aizstāvju brigādēm frontes karstākajos punktos. Ziedoto transportlīdzekļu skaitu papildina Latvijas, kā arī Igaunijas uzņēmēju iegādāti pikapi, kā arī Valsts meža dienesta ziedotie ugunsdzēsēju auto.

“Ukrainai ir nepieciešams mūsu visu atbalsts, taču svarīgs ir ne tikai morāls atbalsts, vēl jo svarīgāk ir cīņā pret Krievijas izraisīto agresiju Ukrainu atbalstīt praktiski,” aicina Guntis Pujāts, Valsts robežsardzes priekšnieks.

Konvojs uz Ukrainu dzimšanas dienas vietā

“Printify” dibinātājs Jānis Berdigans ir izvēlējies pavisam vienkāršu, bet simbolisku veidu, kā atzīmēt savu dzimšanas dienu – viņš ir izlēmis ziedot pikapus Ukrainas brīvības cīnītājiem un tos nogādāt vairāk nekā 2000 km tālu uz Kijevu kopā ar saviem domubiedriem.

“Ir būtiski atbalstīt Ukrainu un katram piedalīties cīņā pret agresiju. Tādēļ savā 34. dzimšanas dienā kopā ar draugiem, konvoja biedriem un citiem atbalstītājiem, mēs ziedojām 77 000 eiro Ukrainas aizsardzības armijai, lai gan iegādātos, gan saremontētu deviņus džipus,” pauž Jānis Berdigans, “Printify” dibinātājs. “Šis solidaritātes akts ne tikai nodrošina būtiskus resursus Ukrainas aizsardzības armijai, bet arī simbolizē mūsu kopīgu centienu un apņēmības izteikumu ietekmēt Ukrainas suverenitāti un stāties pretī jebkādai agresijai.”

Ceļā dodas arī Valsts meža dienesta pieci ziedotie ugunsdzēsēju auto

Uz Slovjanskas, Zaporižjas un Sumu virzieniem dosies piecas Valsts meža dienesta ziedotās ugunsdzēsēju automašīnas GAZ un ZIL, kuras gaida vietējo administrāciju un bruņoto spēku glābēji, lai pastiprinātu reaģēšanas iespējas uz okupantu uzbrukumiem.

“Pateicoties tam, ka Latvijas valdība ir atbalstījusi meža ugunsdzēsības tehnikas iegādi, Valsts meža dienests ir daļēji atjaunojis savu autoparku. Izvērtējot esošos resursus un atsaucoties uz ukraiņu kolēģu lūgumu un nepieciešamību, esam atraduši iespēju nodot Ukrainas rīcībā piecas ugunsdzēsības automašīnas. Ņemot vērā kara izraisītās sekas un augsto degamību, ļoti ceram, ka šīs mašīnas ukraiņu kolēģiem lieti noderēs,” atbalstu Ukrainai pauž Arvīds Ozols, “Valsts meža dienesta” ģenerāldirektors.

Fonds “Uzņēmēji mieram” kopš pilna apmēra uzbrukuma Ukrainas bruņotajiem spēkiem un civiliedzīvotājiem nosūtījis palīdzību vairāk nekā 7,7 miljonu EUR vērtībā, sadarbojoties ar Latvijas uzņēmējiem, kā arī Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Atbalstītāju vidū ir arī uzņēmumi tādi kā Printify un Valmieras stikla šķiedra.

Vairāk informācijai:
Laura Skrodele
 “Uzņēmēji mieram” direktore
Tel. +371 28357158
E-pasts: [email protected]  

www.uznemejimieram.lv