2022. gada 9. aug.
A- A A+
Viegli lasīt

Uz ledus atrasties ir bīstami!

Smiltenes novada Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai pusaudži rosās ūdenstilpņu tuvumā vai pat slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību!

Pazeminoties gaisa temperatūrai un aizsalstot ūdenstilpnēm, cilvēkiem rodas vēlme pastaigāties pa ledus virsmu. Vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, jo biežākas laika apstākļu maiņas, jo ledus izturība ir zemāka. Jāņem vērā, ka ledus sega uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi, tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpnes vidū tā var būt plāna un bīstama. Ledus būs plānāks arī vietās, kur ir straume, zemūdens avoti, pietekas, niedres un pie tiltu pārvadiem.

Ja pamanāt, ka cilvēki ir uzkāpuši uz ledus, ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112.

 

Smiltenes novada Pašvaldības policija