2022. gada 2. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Uzsākta līdzdalības budžeta projektu īstenošana

Šogad Smiltenes novada pašvaldība ir uzsākusi  īstenot līdzdalības budžeta projektu iniciatīvu, kuras mērķis ir radīt publiski pieejamu, radošu un atvērtu sabiedrisko vidi, kā arī pastāvīgi un mērķtiecīgi veicināt Smiltenes novada iedzīvotāju iesaisti un līdzdalību Smiltenes novada attīstībā un piešķirto finanšu līdzekļu izlietošanā.

Jau iepriekš esam informējuši, ka Smiltenes novada iedzīvotājiem bija iespēja iesniegt savas projektu idejas, ko vēlas īstenot Smiltenes novadā. Tika saņemtas 10 ieceres un uz balsojumu tika novirzītas 9 no tām, par kurām Smiltenes novada iedzīvotāji varēja balsot. Ņemot vērā pieejamo finansējumu (25 000 EUR) un saņemto iedzīvotāju balsu skaitu,  tika apstiprinātas 6 projektu idejas.

Smiltenes novada pašvaldības speciālisti  sadarbībā ar projektu ideju iesniedzējiem jau uzsākuši projektu īstenošanu:

  • Ugunskura vietas labiekārtošana pie Bilskas ezera. Darbi pie ugunskura vietas labiekārtošanas jau ir uzsākti. Plānots pašreizējā ugunskura vietā izrakt apli, ko izklās ar ģeotekstila plēvi un tajā izlīdzinās oļus. Pašā centrā no laukakmeņiem paredzēts izmūrēt ugunskura vietu 1.5 metru diametrā. Ap ugunskura vietu  novietos stacionāru (zemē ierakts) solu, bet  blakus ugunskura vietai tiks uzstādīts galds. Plānots visus darbus pabeigt līdz šā gada beigām.
  • Estrādei Gaujienā būt! Estrādes grīdas atjaunošana Gaujienas pagasta estrādē “Egļukalni”. Šobrīd tiek strādāts pie tehniskās dokumentācijas sagatavošanas, lai varētu uzsākt projekta īstenošanas darbus. Plānots jau šogad veikt smilts un šķembu klājuma ieklāšanu Gaujienas pagasta estrādes “Egļukalni” grīdas teritorijā.
  • Aktīvās atpūtas stūrītis. Ar projekta autori ir pārrunāts turpmākais ieviešanas process – rotaļu laukuma iekārtu kompleksa uzstādīšana Smiltenes bērnu rotaļu laukumā. Plānots šogad veikt iepirkuma procedūru – tirgus izpēti, lai noskaidrotu iekārtu izgatavotāju, uzstādītāju. Iekārtas uzstādīšanas darbus plānots veikt 2023. gada pavasarī, lai mazie smiltenieši un rotaļu laukuma apmeklētāji varētu jau iemēģināt jauno iekārtu.
  • Trotuāra izbūve Trapenes pagastā. Projekta ietvaros plānota trotuāra izbūve Bormaņmuižas parkā Trapenē. Šobrīd tiek veikta iepirkuma procedūra – tirgus izpēte, lai noskaidrotu nepieciešamo būvnieku. Projektu plānots realizēt šogad, bet ja laika apstākļi neļaus veikt bruģa ieklāšanu, tad darbi tiks pārcelti uz gadu.
  • Disku Golfa parks Smiltenē Jaunā parka teritorijā. Oktobrī norisinājās tikšanās ar projekta iesniedzējiem, tika precizētas arī diska golfa grozu izvietošanas vietas Jaunā parka teritorijā. Plānots grozus izvietot pēc sportiskā principa, lai tie būtu interesanti spēlei un redzami no metiena laukuma. Šobrīd tiek strādāts pie tehniskās specifikācijas sagatavošanas, lai jau šogad varētu veikt iepirkuma procedūru.
  • Apes pilsētas laukumu labiekārtošana. Notikusi tikšanās ar idejas iniciatori, pārrunāta darāmo darbu secību, lai projektā paredzētais tiktu ieviests pēc iespējas kvalitatīvāk un savstarpēji līdzdarbojoties. Jau 2022.gadā tiks veikta Apes pilsētas skvēra puķu dobju inventarizācija, šķirojot atstājamos un izrokamos augus un plānojot stādu/ziedu grupas jaunā izskatā. Pārējie darbi tiks veikti 2023.gada agrā pavasarī.

 

Informāciju sagatavoja:

Attīstības un plānošanas nodaļa