2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Viduslaiku diena Raunā

21. maijs – Viduslaiku diena Raunā

Ik gadu maija trešā sestdiena Raunā aizrit viduslaiku zīmē, kad visi kopā svinam Viduslaiku dienu Ronnenburgā. Šī gada pasākums notiks 21. maijā, un visas dienas garumā Rauna piedzīvos pārvērtības, kļūstot par viduslaiku pilsētiņu – Ronnenburgu.

Šajā dienā rosība Raunas pils mūros atdzīvosies un aizvedīs mūs senā pagātnē, kad Raunas pils piedzīvoja savus varenības laikus. Visas dienas garumā Rauna ietērpsies Viduslaiku mētelī, aicinot visus uz viduslaiku gadatirgu pilsdrupu pakājē, viduslaiku aktivitātēm, bruņinieku cīņām, gastronomiskiem un muzikāliem piedzīvojumiem un daudz ko citu.

Jau no paša rīta Raunas pilsdrupu torņa pakājē atklāsim gadatirgu, kur varēs iegadāties Raunas un tuvākās apkārtnes amatnieku, zemnieku, mājražotāju un citu meistaru produkciju, kā arī pavasarim tik aktuālos stādus. Tirgu papildinās dažādas viduslaiku aktivitātes, amata prasmju darbnīcas, bruņinieku cīņas, aktivitātes bērniem, izjādes ar zirgiem u.c. Pēc tirgus apmeklētājiem būs iespēja doties īpašā ekskursijā vietējos gidu pavadībā pa Raunas pilsdrupām, lai izzinātu Raunas pils vēsturi. Pēc tam aicināsim izbaudīt Viduslaiku ķēķi Raunas centrā, kur īpašu pārsteigumu būs sagatavojuši Raunas uzņēmēji. Savukārt vakara noslēgumā pie sevis ielūgs noslēpumainais Raunas parks, kur Ginta Smukā, Aijas Andrejevas  un Jāņa Aišpura radītā mūzika aizvedīs mūs romantiskā ceļojumā, bet parka koki izgaismosies vēl neredzētās nokrāsās.

Informāciju sagatavoja:

Linda Vecgaile
Raunas pagasta kultūras darba organizatore