2024. gada 23. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Villihas pilsētā aizvadīts Vācijas – Latvijas forums 2023

Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Ulāns un Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Dille no 12. līdz 15. aprīlim pārstāvēja novadu Vācijas – Latvijas sadarbības forumā. Tas norisinājās Smiltenes sadraudzības pilsētā Villihā (Vācija).

Forumu organizēja vācu – latviešu biedrība, un tajā piedalījās pārstāvji no Villihas, Giterslo, Aues, Smiltenes un Valmieras pašvaldībām. Galvenās foruma tēmas bija iekļaušana, enerģētika un digitalizācija. Par šīm tēmām visu dienu garumā bija dažādas ekspertu un pašvaldību darbinieku prezentācijas.

Paralēli forumam ar Villihas pašvaldības pārstāvjiem un vācu – latviešu biedrību tika pārrunātas un aktualizētas iespējamās sadarbības formas, īpašu uzmanību pievēršot uzņēmējdarbības jautājumiem, kā arī kopīgiem projektiem izglītībā, sportā un kultūrā.

Tika panākta konceptuāla vienošanās, ka 2024. gadā sadarbības forumu kopā rīkos Smiltenes un Valmieras novada pašvaldības.

 

Mārtiņš Ulāns

Izpilddirektora vietnieks attīstības jautājumos

Foto: Ieva Dille (no kreisās), Villihas pašvaldības mērs Kristians Pakušs, Mārtiņš Ulāns foruma atklāšanas pasākumā.