2024. gada 14. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Villihas Vācu – Latviešu sadraudzības biedrības pārstāvji viesojas Smiltenē

No 4. jūlija līdz 6. jūlijam Smiltenē viesojās Villihas Vācu – Latviešu sadraudzības biedrības pārstāvji, lai iepazītos ar pašvaldības darbu un pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas.

Otrdien, 4. jūnijā, norisinājās oficiālā pieņemšana, kuras laikā Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš iepazīstināja delegācijas viesus ar Smiltenes novada aktualitātēm, stratēģiskajiem mērķiem, prioritātēm un attīstības perspektīvām. Pieņemšanas laikā tika diskutēts par energoefektivitātes paaugstināšanas iespējām, par līdzšinējām pieredzēm, kā arī par to kā norisināsies darbs pie dažādu jomu stiprināšanas un atbalstīšanas turpmāk – jauniešu, skolēnu apmaiņas programmas atjaunošanu, kopīgu sporta pasākumu organizēšanu u.c.

Vācu viesi apmeklēja Smiltenes Mākslas skolu, kur izglītības iestādes direktore Vineta Balode parādīja un pastāstīja, kādus mākslas pamatus var apgūt bērni un jaunieši Smiltenē. Smiltenes novada Sporta pārvaldes vadītājs Matīss Mežulis iepazīstināja delegāciju ar daudzfunkcionālā sporta kompleksa Teperis stadionu, futbola klubu “Smiltene” telpām. Tāpat viesi apmeklēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Smiltenes posteni, kuru izrādīja posteņa komandiere Ineta Bērziņa. Delegācija tikās ar Pašvaldības policijas pārstāvjiem, viesojās Smiltenes vidusskolā.

Vizītes ietvaros vācu viesi apmeklēs XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lielkoncertu “Tīrums. Dziesmas ceļš” un citus pasākumus.

Delegācijas pārstāvji augstu novērtēja Smiltenes sakopto vidi, ielu tīrību, aktīvās atpūtas un kultūras piedāvājumu, infrastruktūru un draudzīgo uzņemšanu.

Sakām lielu paldies visiem, kas laipni un sirsnīgi uzņēma mūsu vācu draugus!

Informācijai: Smiltenes un Villihas pilsētu sadraudzība aizsākusies pirms vairāk kā 25 gadiem ar mērķi attīstīt un uzturēt informācijas apmaiņu starp pašvaldības iestādēm, pilsētas attīstības nodaļu, skolām, bērnudārziem utt. 2017. gada 22. jūnijā tika parakstīts līgums par partnerību starp Smiltenes novada domi un Villihas pilsētas pašvaldību Vācijā.

Laura Grīnvalde

Digitālā mārketinga un komunikācijas speciālists, Smiltenes novada pašvaldība