2023. gada 28. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Visā Latvijā 2023. gada 30. augustā izsludināts oranžais pērkona negaisa brīdinājums

Balstoties uz Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju, 30.08.2023. vakarā Latvijas austrumu daļā gaidāms pērkona negaiss ar ļoti stiprām lietusgāzēm un krasām vēja brāzmām līdz 20 m/s, iespējama lielgraudu krusa.
Jau šobrīd visā valstī izsludināts oranžais pērkona negaisa brīdinājums!
Aktuālai informācijai līdzi var sekot: https://bridinajumi.meteo.lv/
Aicinām iedzīvotājus būt gataviem ļoti stipram pērkona negaisam, pasargāt sevi no zibens. Iespējamas krasas vēja brāzmas, krusa un lietusgāzes, kas izraisa strauju ūdens līmeņa celšanos un teritorijas applūšanu. Ir iespēja, ka tiks nolauzti koku zari vai koki, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu. Var būt īpašumu bojājumi, traucēta transporta kustība un āra aktivitātes. Ieteicams meklēt patvērumu slēgtās telpās.
Aicinām būt piesardzīgiem un rūpēties par savu drošību!