2024. gada 26. febr.
A- A A+
Viegli lasīt

Vispasaules Drošāka interneta diena 2023 Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā

7.februārī jau 20.gadu pēc kārtas tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (#DID2023) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Arī mūsu skolā no 6.-10.februārim gan datorikas, gan klases stundās šai tēmai tika pievērsta īpaša uzmanība!

1.klase sekoja Vaifija piedzīvojumiem, pārrunāja Drošības alfabētu. Risināja rēbusus par drošību internetā.

2.klase arī pildīja burtu rēbusa uzdevumus, pārrunāja un veica dotos ieteikumus par drošību internetā.

3.klase skatījās www.drossinternets.lv  izglītojošās  filmiņas “Aitu dzīve,” “Slepenais draugs” un “Netici svešiniekam.” Spēlēja spēli “Uzmini, kas ir šis svešinieks”.

4.klase izmantojot arī mājaslapu www.drossinternets.lv pildīja uzdevumu rēbusus, spēlēja spēli “Mēmais šovs” un “Es un sociālie tīkli,” pārrunāja drošības jautājumus, veica uzdevumus un analizēja situācijas par uzvedību internetā.

6.klase noskatījās divas filmiņas par grūmingu internetā. Pārrunāja šīs problēmas aktualitāti un draudus.

7.klase runāja par drošību internetā “Tu esi tas, ko Tu dari internetā!” #1 Esi līdzsvarā! Skatījās video “Tu esi tas, ko Tu dari internetā,” runāja par interneta labumiem un sliktumiem, pildīja rēbusus, spēlēja spēles.

8.klase apsprieda par līdzsvaru – interneta iespējas un draudi. Gan 7., gan 8.klase pieņēma 30 dienu izaicinājumu “Virtuālais restarts” ar aicinājumu ieskatīties lapā un mēģināt  mazāk lietot ierīces.

9.klase noskatījās video “Tu esi tas, ko Tu dari, arī internetā.”  Izspēlēja spēli “Drošāks internets sākas ar Tevi.”

Skolā apskatāma Drošāka interneta dienas 2023 logo izstāde!

Paldies par sadarbību skolēniem un klašu audzinātājām!

 

Dagnija Pakalne

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolotāja