2021. gada 3. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

WiFi4EU projekta ietvaros Smiltenes novadā izveidoti 14 brīvpieejas interneta punkti

Smiltenes novada pašvaldība īstenojusi Eiropas Komisijas iniciatīvas “WiFi4EU” finansētu projektu, kura rezultātā izveidoti 14 brīvpieejas interneta punkti vairākās novada publiskās vietās.  

Eiropas Komisija 2018. gada novembrī aicināja pašvaldības visā Eiropā reģistrēties projektu konkursam “Interneta savienojamības veicināšana vietējās kopienās WiFi4EU”, dodot iespēju saņemt Eiropas Savienības (ES) finansējumu (15 000 EUR) publisku bezmaksas bezvadu interneta tīklu ierīkošanai. Iniciatīvas “WiFi4EU” mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem un viesiem augstas kvalitātes interneta pieejamību visā Eiropas Savienībā, izmantojot bezmaksas Wi-Fi tīklājus sabiedriskās vietās, piemēram, parkos, skvēros, pārvaldes iestādēs, bibliotēkās un veselības centros.   Iespēju realizēt šo projektu Latvijā ieguva piecpadsmit pašvaldības, tai skaitā Smiltenes novada pašvaldība.

Projekta rezultātā izveidoti 12  iekštelpu punkti, kas atrodas Smiltenes novada Kultūras centrā, Smiltenes vidusskolas ēkā, Rīgas ielā 16C, SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” telpās un tās teritorijā, kur izvietoti kopumā 10 punkti, lai nodrošinātu kvalitatīvu tīkla pārklājumu. Izveidoti 2 ārpustelpu punkti, kas atrodas Vecajā parkā un Smiltenes bērnu rotaļu laukumā, Gaujas ielā 1.

WiFi4EU bezmaksas piekļuves punkti nodrošina piekļuvi bez paroles ievades ātrgaitas bezvadu interneta pieslēgumam.  Visas izmaksas tika segtas no WiFi4EU projektam piešķirtā  Eiropas komisijas finansējuma.

Jāpiebilst, ka iepriekšējos gados, īstenojot Publiskā interneta pieejas punktu attīstības  projektu un ieguldot pašvaldības finansējumu, bezmaksas WiFi piekļuves punkti ir pieejami arī šādās vietās:  visās Smiltenes novada bibliotēkās, stadionā un āra hokeja laukumā pie Tepera ezera, Jāņukalna un Jeberlejas estrādēs,  Silvas BMX trasē, Blomes pagasta pārvaldē un Smiltenes novada muzejā, Mēru muižā.

 

 

Sagatavoja, Marita Mūze, sabiedrisko attiecību speciāliste

EPIDEMIOLOĢISKĀ SITUĀCIJA NOVADĀ

KalendārsSlider