2024. gada 29. febr.

Ziemassvētku eglītes iemirdzēšanās Smiltenes novadā

Skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir klāt! Aicinām iedzīvotājus kopīgi iedegt Ziemassvētku galveno rotu- eglīti! Ziemassvētku egle šajā laikā kļūst par pilsētas un pagastu sirdi, kuras spožums un siltums pavada mūs cauri svētku laikam.

Ape

1. Decembrī plkst. 16:00 Apes pilsētas centrā. Dziedās un dejos mazi un lieli apenieši, kopā iedegsim galveno svētku rotu Apes centrā, darbosimies un visādi citādi jauki pavadīsim laiku!

Variņi

1. decembrī plkst. 17:00 pie Variņu tautas nama ar jautrām dziesmām un rotaļām iedegsim pagasta Ziemassvētku eglīti.

Grundzāle

1. Decembrī plkst. 16:00 Grundzāles pagasta centrā Lielās egles iedegšana. Gaismiņas palīdzēs iedegt Lapsa, Zaķis, Mežacūka, Varde, Ēzelis un Lauva.

Smiltene

Jau 3. Decembrī plkst. 17.00 gaidīsim lielus un mazus Smiltenes Baznīcas laukumā, lai kopīgi ar radošo apvienību “Pasaku nams” iedegtu pilsētas galveno svētku rotu – Ziemassvētku egli.

Launkalne

1. decembrī plkst. 16:30 Launkalnes skvērā iemirdzēsies eglīte. Veidosim mirdzošas zvaigznītes un iesim rotaļās.

Rauna

1. Decembrī no plkst. 17:00 Raunas centrā.
    Pirmssvētku tirdziņš, izrāde bērniem, videoprojekcijas, Ziemassvētku vecītis un svētku sajūta!
    Mazākos pasākuma apmeklētājus sagaida aizraujoša izrāde! “Drauga ķepa Ziemassvētkos” ir muzikāla un interaktīva izrāde bērniem pēc Jozefa Čapeka grāmatas “Stāsti par Sunīti un Kaķīti” motīviem.

Izrāde ir par diviem draugiem- Sunīti un Kaķīti, kuri cītīgi gatavojas Ziemassvētkiem.

Viņi, iesaistot skatītājus, noskaidro, kā šos svētkus svinēt, dodas palīgā panam Čapekam, nopelna kārumus svētku galdam un iestudē superpriekšnesumu.

Izrādē atraktīvi tiek risināti mūžseni un ļoti būtiski jautājumi: kas tad īsti ir labs darbs, kā rīkoties, ja sastrādāts kāds nedarbs, kādu gandarījumu var sniegt palīdzēšana līdzcilvēkiem, kā uzklausīt, dzīvot draudzīgi un pieredzēt Ziemassvētku brīnumu.

Iepriekš vienojoties, iespējams izrādi papildināt ar jautra Ziemassvētku vecīša ierašanos.

Izrādi radījusi atzītu un novērtētu teātra profesionāļu komanda:

Kaķīte – Elīna Hanzena

Sunītis – Uldis Sniķers

Pans Čapeks un Ziemassvētku vecītis – Māriņš Brūveris

Bilska

1. decembrī plkst. 16:00 pie Bilskas pagasta pārvaldes ēkas iedegsim svētku eglīti kopā ar Birzuļu tautas nama amatierteātri pasākumā “Ziemassvētku vecīša pasaka”

Drusti

1. decembrī plkst. 17:00 pie Drustu tautas nama iedegsim Ziemassvētku eglīti. No plkst. 15:00-18:00 visi aicināti piedalīties radošajās darbnīcās, iegādāties dāvaniņas tirdziņā un bērniem vienoties kopīgās jautrās rotaļās.

Informāciju sagatavoja:
Zane Ērgle- Mežule,
Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes,
Mārketinga un komunikācijas speciāliste